Měsíčník Zdravotnictví a medicína z vydavatelství Mladá fronta má novou podobu

ZAM

Divize Medical Services z vydavatelství Mladá fronta přichází s redesignem zavedeného odborného měsíčníku Zdravotnictví a medicína. Měsíčník pro odborníky ve zdravotnictví, farmacii a ošetřovatelství pod vedením šéfredaktorky Andrey Skálové prodělal po roce a půl obsahovou a vizuální změnu a formátem se přizpůsobil uživatelsky vstřícné časopisecké formě.

Zcela nový layout zohledňuje novou koncepci časopisu, která se skládá ze tří přehledných částí. První část tvoří názory, komentáře a rozhovory. Druhá část přináší zprávy z kongresového zpravodajství, klinické praxe, farmacie a farmakologického ošetřovatelství a také rubriky data, statistiky a pacient. Třetí část je věnována událostem, tipům na odborné knižní novinky a personální inzerci. V časopise se dočtete o odborných akcích divize Medical Services, jmenujme například konferenci Zdravotnictví, nejprestižnější akci s širokým politickým, ekonomickým a medicínsky odborným záběrem. Z nastávajících událostí divize upozorňujeme zejména na Ples sester, Sestru roku a novou unikátní soutěž Lékárník roku či probíhající projekt Manažer roku ve zdravotnictví, o nichž bude průběžně Zdravotnictví a medicína informovat.

„Prostor pro prezentaci své každodenní práce i jedinečných vizí v našem časopise dostávají jak úspěšní odborníci a manažeři, tak nově lékárníci a farmaceuti, které jsme dosud trochu opomíjeli. Tradičně pak oceňujeme práci nelékařských pracovníků v rámci projektu Sestra roku. Nezapomínáme ovšem ani na nejdůležitější článek celého zdravotnictví, kterým je pacient. Letos se zaměříme na představení významných pacientských organizací. Odborníci i politici zdůrazňují, že středobodem zdravotní péče je právě pacient. Pacientskou problematikou se v rámci své koncepce již intenzivně zabývá Česká lékařská společnost JEP, Asociace farmaceutického průmyslu i Ministerstvo zdravotnictví ČR a my rozhodně nezůstáváme pozadu. Ruku na srdce, jaké by to bylo zdravotnictví bez pacienta?“ uvedla Andrea Skálová, šéfredaktorka měsíčníku Zdravotnictví a medicína. „Nová koncepce časopisu je v souladu s moderními trendy pojata více vizuálně. Naším cílem je přinášet inspiraci, pohledy do budoucnosti zdravotní péče, příklady dobré praxe, neboť kritiky a negativity je kolem nás dost. Věřím, že s novou koncepcí časopisu Zdravotnictví a medicína vneseme trochu odlehčení a barevnosti do přemíry administrativní šedi,“ dodává.

Aktuální zpravodajství čtenáři naleznou na webu Zdraví.Euro.cz, který přináší také videorozhovory s předními osobnostmi českého zdravotnictví. Denní Newsletter je distribuován všem přihlášeným uživatelům zdarma. Každodenní přehled zahrnuje to nejdůležitější především z oblasti zdravotnické politiky, ekonomiky a legislativy, odborné medicínské problematiky a ošetřovatelství. Odborníky oceňované knihy z edice Aeskulap, Lékař a pacient, Postgraduální medicína a Sestra je možné koupit v e-shopu https://www.medical-services.cz/knihy, a také ve slovenském e-shopu http://www.medical-services.sk/.

Zdravotnictví a medicína je měsíčník pro lékaře, farmaceuty, sestry a ostatní nelékařské zdravotnické profese, manažery ve zdravotnictví a zaměstnance státní správy. V měsíčníku Zdravotnictví a medicína jsou publikovány odborné medicínské texty, zdravotně politické a ekonomické zpravodajství z domova i ze světa, zaměřuje se také na oblast ošetřovatelství i kongresového zpravodajství. Odborné medicínské články jsou psány předními odborníky všech medicínských oborů. V ošetřovatelské sekci je dán prostor k publikování také sestrám a ostatním nelékařským zdravotníkům.

Více informací k divizi Medical Services naleznete zde: http://www.medical-services.cz/

1)
poznámka
Ohodnoťte tento článek!