Městecká nemocnice: hledá se nový spolumajitel

Titulní obrázek

Hodně rušno je kolem městecké nemocnice. Minulé úterý rezignoval na svoji funkci ředitel Luboš Zimola. Vedení města zvolilo prozatímní ředitelku a vypsalo výběrové řízení na budoucího ředitele. Zároveň vyhlašuje poptávkové řízení po budoucím spolumajiteli nemocnice…

Bývalý starosta Miloš Valenta: situace kolem nemocnice je dost vážná.

V městecké nemocnici se dějí velké proměny. Minulý týden rezignoval ředitel Zimola a rada okamžitě vybrala jeho prozatímní nástupkyni. To se nelíbí některým opozičním zastupitelům.

Hodně rušno je poslední týden kolem městecké nemocnice. Minulé úterý překvapivě rezignoval na svoji funkci ředitel Luboš Zimola. Vedení města narychlo zvolilo prozatímní ředitelku a vypsalo výběrové řízení na budoucího ředitele.

Zároveň vyhlašuje poptávkové řízení po budoucím spolumajiteli nemocnice, který by nejen odkoupil část akcií, ale především investoval potřebné peníze.

Zimola se stal ředitelem „konkurenční“ nemocnice v Nymburce. „Do jisté míry to cítím jako podpásovku,“ komentoval jeho krok starosta Milan Pavlík. „Je to nepříjemná situace. Pan Zimola si poznatky odsud pochopitelně přenese jinam,“ doplnil exstarosta a předseda představenstva akciové společnosti, v níž se městecká nemocnice nedávno proměnila, Miloš Valenta.

Rozporuplné reakce mezi 240 zaměstnanci zdravotnického zařízení a místními obyvateli vzbudily další kroky vedení města, které je stoprocentním akcionářem a jediným majitelem nemocnice. „Rada města na doporučení schválila jako prozatímní ředitelku Renátu Petrovou,“ řekl na zasedání zastupitelů Pavlík.

Petrová dosud působila jako primářka oddělení následné péče. V této funkci zřejmě hodlá zatím nadále zůstat. Chování rady se ale nelíbí Valentovi. „Podle mého názoru se někteří radní chovají nekompetentně a nevědí, pro koho vlastně zvedli ruku. To není nic proti paní doktorce, ale někteří radní ji nikdy předtím neviděli a přesto pro ni hlasovali,“ zlobí se Valenta.

Podle jeho názoru je situace velice vážná a novou ředitelku čeká především uzavírání smluv o zajištění péče na odděleních pro příští rok. „Aby do budoucna nevznikly problémy s ambulantní péčí,“ doplnil. S nemocnicí a městem spolupracuje její někdejší ředitel Otakar Mareš.

Právě na jeho osobu exstarosta spoléhá. Současné vedení města ale celou situaci uklidňuje. „Zaměstnancům jsme slíbili, že jim v této situaci v žádném případě na platy nesáhneme. Zatím je městecká nemocnice pro případného partnera bohatou nevěstou, která stále bohatne,“ upozornil na dobré ekonomické výsledky Pavlík.

Aby se však nemocnice nedostala do problémů, shodli se zastupitelé, že je třeba rychle jednat. Proto vypisuje výběrové řízení na ředitele a poptávkové řízení po subjektu, který by byl ochoten spoluprovozovat s nemocnicí a přinesl peníze. Největším problémem nemocnice je v tuto chvíli stav takzvaného Zámečku, bývalého dětského oddělení.

Miroslav S. Jilemnický, Regionální deníky

Městecká nemocnice: hledá se nový spolumajitel
Ohodnoťte tento článek!