Přejít na obsah

Město řeší problémy s výplatami pro personál nemocnice

zpět
14.2.2008

Lékaři, zdravotní sestry a další zdravotnický personál v nymburské nemocnici stále žije v nejistotě, že nedostane lednové výplaty, problémem dokonce zabývá vedení města. Ani rada města ale situaci zatím nevyřešila. Zdravotníci se bojí, z čeho budou živit rodiny...

„Tři roky jsme nedostali přidáno a teď ještě tohle. Vždyť nebudeme mít ani na chleba. Tohle přece musí starosta řešit,“ ozvala se včera redakci jedna ze zdravotních sester. Výplatní den je přitom právě dnes. Včera, po uzávěrce vydání, město mělo znovu téma zpoždění výplat v nemocnici řešit, tentokrát na jednání zastupitelstva. Podrobnosti přineseme v zítřejším Nymburském deníku. Ještě před jednáním místostarosta Miloš Petera uvedl, že se výplaty dají údajně stihnout. „Jednáme s právními zástupci původního nájemce, firmy Aazar. Pokud se domluvíme, je možné výplatní termín ještě stihnout. Pak bude záležet na bankách,“ řekl.

Firma Aazar, která nemocnici provozovala od září do konce ledna, odešla z nemocnice na základě dohody. V těchto dnech probíhá v nemocnici inventura. Na jejím základě chce město teď porovnat počáteční a konečný stav, kdy by mělo vyjít najevo hospodaření v nemocnici za dobu působení Aazaru. Tento týden by měla inventura skončit. Výsledkem této inventury by se pak měla zabývat rada města. Otevřeny jsou však prý všechny možnosti. A to i ta, že výsledkem inventury bude propad a město bude chtít po společnosti Aazar, aby rozdíl mezi počátečním a konečným stavem uhradila.

Olga Ševčíková, Regionální deník


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

Regionální deník

Komentovat článek: Město řeší problémy s výplatami pro personál…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

2 nejnovější komentáře k článku Město řeší problémy s výplatami pro personál…

Komentáře

další 2 komentáře
Legislativa po 1989 Re:typicky komunisticky kapitalismus  | 14. 02. 2008 19:51

A co čekáte v dosavadní legislativní úpravě ve zdravotnictví ? Ta legislativa se učila asi na jakých školách ?

typicky tunel typicky komunisticky kapitalismus  | 14. 02. 2008 16:15

kdo v te nemocnici jeste zustava, musi byt blazen. Kolegove, pomalu zacnete sepisovat zaloby na Aazar za nevyplacene mzdy, odsroubovavejte kohoutky a zachodove misy a prodejte je v BAazaru, protoze jinak je stejne slohnou delnici z PP Hospitals s.r.o.

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné