Město řeší problémy s výplatami pro personál nemocnice

Titulní obrázek

Lékaři, zdravotní sestry a další zdravotnický personál v nymburské nemocnici stále žije v nejistotě, že nedostane lednové výplaty, problémem dokonce zabývá vedení města. Ani rada města ale situaci zatím nevyřešila. Zdravotníci se bojí, z čeho budou živit rodiny…

„Tři roky jsme nedostali přidáno a teď ještě tohle. Vždyť nebudeme mít ani na chleba. Tohle přece musí starosta řešit,“ ozvala se včera redakci jedna ze zdravotních sester. Výplatní den je přitom právě dnes. Včera, po uzávěrce vydání, město mělo znovu téma zpoždění výplat v nemocnici řešit, tentokrát na jednání zastupitelstva. Podrobnosti přineseme v zítřejším Nymburském deníku. Ještě před jednáním místostarosta Miloš Petera uvedl, že se výplaty dají údajně stihnout. „Jednáme s právními zástupci původního nájemce, firmy Aazar. Pokud se domluvíme, je možné výplatní termín ještě stihnout. Pak bude záležet na bankách,“ řekl.

Firma Aazar, která nemocnici provozovala od září do konce ledna, odešla z nemocnice na základě dohody. V těchto dnech probíhá v nemocnici inventura. Na jejím základě chce město teď porovnat počáteční a konečný stav, kdy by mělo vyjít najevo hospodaření v nemocnici za dobu působení Aazaru. Tento týden by měla inventura skončit. Výsledkem této inventury by se pak měla zabývat rada města. Otevřeny jsou však prý všechny možnosti. A to i ta, že výsledkem inventury bude propad a město bude chtít po společnosti Aazar, aby rozdíl mezi počátečním a konečným stavem uhradila.

Olga Ševčíková, Regionální deník

Město řeší problémy s výplatami pro personál nemocnice
Ohodnoťte tento článek!