Přejít na obsah

Město trvá na nemocnici se čtyřmi obory a bez dotací

zpět
7.9.2007

Návrh prodeje stoprocentního podílu na společnosti Nemocnice Kutná Hora pražské společnosti Medistyl - Pharma na zasedání zastupitelstva o jeden hlas neprošel. Sbor zastupitelů se cítil zaskočen návrhem kolegy, který vyslovil jméno konkrétní společnosti...

Konkrétní nabídce na koupi kutnohorské nemocnice řekli sice zastupitelé zatím ne, ale definitivně si ujasnili podmínky, za kterých jsou ochotni předat zdravotnické zařízení strategickému partnerovi.

Návrh prodeje stoprocentního podílu na společnosti Nemocnice Kutná Hora pražské společnosti Medistyl - Pharma na úterním zasedání zastupitelstva o jeden hlas neprošel. Sbor zastupitelů se cítil zaskočen návrhem kolegy Jana Havlovice (SOC), který vyslovil jméno konkrétní společnosti.

„Měla podobnou transakci připravenou při prodeji či pronájmu nemocnice v Nymburce, kde skončila na druhém místě,“ vysvětlil připravenost společnosti převzít nemocnici od října Jan Havlovic. Podle jeho slov přistoupili k tomuto návrhu i z důvodu, že prodlužující se čas odčerpává prostředky z rozpočtu města v podobě provozních dotací.

„Výbor doporučuje jednání o zachování čtyř medicínských oborů,“ zdůraznila za výbor Magdalena Havlovicová (SOC). To bylo kromě požadavku odpojení provozní zátěže od města hlavním kritériem pro strategického partnera.

„Lepšího, rychlejšího, připravenějšího a nejlépe odpovídajícího požadavkům, majitele nemocnice nemůže občan Kutné Hory získat,“ obhajovala hlasovaný návrh. S podmínkami neměl problém ani člen koalice.

„Nedokážu si představit, že prodáme stamilionový majetek bez poptávkového nebo výběrového řízení, které nebude podle zákona vyvěšeno,“ zdůraznil Václav Vančura (VPM).

Na možnost případné kolize s legislativou, zatažení do vleklého soudního sporu a zablokování dalších jednání o nemocnici upozornil starosta s tím, že by se mělo konečné rozhodnutí zvážit. Poté došlo ke shodě na záměru vypsání výběrového řízení.

Do hry by se tak měli vrátit i další zájemci, se kterými vyjednával tým výboru pro zdravotnictví. „Nechť si všechny tři společnosti, které zůstaly v užším hledáčku, zasoutěží,“ vyjádřil se starosta Ivo Šalátek (ODS).

Požadují tedy, aby každá ze společností uvedla svou nabídku včetně garance počtu oboru zdravotnické péče, které by zachovala. „V soutěži se dávají ty nejlepší podmínky,“ dodal s tím, že si pak vyberou ty nejlepší podmínky.

Jitka Pokorná, Regionální deníky


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

Regionální deníky

Komentovat článek: Město trvá na nemocnici se čtyřmi obory a bez…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Město trvá na nemocnici se čtyřmi obory a bez…

Komentáře

další 3 komentáře
Jožka Fišar No jistě - zlatý důl  | 8. 09. 2007 23:07

U nás,v nejmenovaném městečku,převzalo kdysi nemocnici pod svou správu město.Byl tam tehdy starosta za KDU.Po 10 letech,během nichž začala nemocnice chřadnout,se rozhodlo město provoz privatizovat.Hádejte kdo byl u privatizace?Odpověď je lehká-opět sám pan exstarosta s družinou svých mutantů.Kdo pochybuje o čistotě těchto veletočů,nechť zapřemýšlí a použije logiku věci,vychází to přesně.Cítil hošan zlatý důl a dělal vše proto,aby nemocnice šla do kytek a privatizace byla jediné řešení.Hodně lidí mu na to skočilo a skáče ještě dnes.Zachování primariátů a oddělení ve smlouvě,žádný problém.Skutečnost je však jiná.Tak dobře vybírejte a koukejte za dest rohů.Tam je to vidět.

katango Re:Jaká je vlastně realita...  | 7. 09. 2007 15:35

Vysokoškolského ekonomického vzdělání zde netřeba.Jen ti dotyční musí vykazovat jisté anatomické a fyziologické jevy - dlouhé prsty a silný žaludek.Jinak můžou být blbí jak štoudev.

Petr Bouzek Jaká je vlastně realita...  | 7. 09. 2007 14:24

při čtení všech těch článků o privatizaci zdravotnických zařízení mám pocit, že vlastnit zprivatizovanou nemocnici je jako narazit na naftu. Pak ovšem nechápu proč jsou ZZ neustále ve finančních obtížích a proč jsou zdravotníci ponižování svoji mzdou. Mám sice vysokoškolské ekonomické vzdělání ale buď jsem nedával pozor, nebo jsme to nebrali, nebo jsem blbej. Nebo nejde o čistou hru. Sem bych to posadil.

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné