Přejít na obsah

Město vybírá nového ředitele Městské nemocnice Ostrava

zpět
11.12.2014
křeslo, výpověď
zvětšitkřeslo, výpověďZdroj: www.gruntledemployees.com

křeslo, výpověď | Zdroj: www.gruntledemployees.com

 

Město vyhlásilo výběrové řízení na ředitele Městské nemocnice Ostrava. Současný ředitel a někdejší ostravský zastupitel Tomáš Mrázek je ve funkci od 1. srpna, byl do ní zvolen jen na půl roku, a v lednu mu tak vyprší funkční období. Nový šéf by se měl vedení zdravotnického zařízení ujmout od počátku února.

Novinářům to řekl primátor Tomáš Macura (ANO).

„Máme nejvyšší čas to výběrové řízení spustit. Termín pro podání přihlášek je 9. ledna a chceme následně vybrat nejvhodnějšího uchazeče 27. ledna,“ uvedl Macura.

Zájemci musejí mít ukončené vysokoškolské vzdělání magisterského typu. K dalším požadavkům bude patřit například minimálně pětiletá manažerská zkušenost s řízením organizace či pracovních týmů, znalost financování zdravotních služeb a komunikační, řídicí a organizační schopnosti. Podle Macury uchazeči zároveň musejí představit svou vizi rozvoje nemocnice.

„Zavázali jsme se v rámci koalice, že nebudeme městskou nemocnici privatizovat, a tento závazek platí, takže chceme po novém řediteli předložit vizi takovou, kterou by rozvíjel toto zařízení v rámci městské společnosti,“ řekl Macura.

Nemocnici před nynějším ředitelem Mrázkem vedl Tomáš Nykel, který však musel svou funkci opustit kvůli údajné korupční aféře spojené s lobbistou Martinem Dědicem. Kauza souvisí se zakázkami ostravského dopravního podniku a právě městské nemocnice.

Mrázek tak do funkce v srpnu nastoupil pouze na půl roku, protože bývalé vedení radnice chtělo, aby situaci definitivně dořešilo až nové zastupitelstvo vzešlé z podzimních komunálních voleb. Nemocnice je příspěvkovou organizací města. Nového ředitele bude vybírat devítičlenná komise, kromě politiků v ní budou také odborníci.


Komentovat článek: Město vybírá nového ředitele Městské nemocnice…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

Komentáře

Do této diskuse prozatím nikdo nepřispěl.

přidat komentář
 
 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné