Městská nemocnice Ostrava hledá brigádníky mezi studenty

Městská nemocnice Ostrava (MNO) nabízí brigády studentům, kteří se připravují na povolání ve zdravotnictví na vysokých či vyšších odborných školách. Zájem má o budoucí zdravotní sestry či zdravotnické záchranáře, ale například i o mediky. Brigádou si mohou vydělat až 12.000 korun, řekla včera mluvčí nemocnice Andrea Vojkovská.

„Brigádníci jsou přijímáni formou dohody o provedení práce na pracovní pozice sanitář, ošetřovatel nebo praktická sestra. Vypomáhají v zajištění provozu na lůžkových odděleních v rámci celé nemocnice poskytováním zdravotních služeb pod odborným dohledem,“ uvedla Vojkovská.

Podle náměstkyně ředitele pro ošetřovatelskou péči Gabriely Goryczkové nemocnice od loňského léta přijala téměř 20 brigádníků z řad studentů. Vypomáhají v době dovolených nebo nemoci nelékařských zdravotnických pracovníků.

„Pozitiva vidíme především v potenciálu těchto studentů, kteří mohou na daná oddělení nastoupit po skočení studia do trvalého pracovního poměru. Získané zkušenosti mohou navíc zúročit ve svém dalším studiu při přípravě na budoucí povolání,“ míní Goryczková.

Zájemci mohou nemocnici kontaktovat e-mailem na personalni@mnof.cz nebo na telefonním čísle 596 193 774. Městská nemocnice Ostrava je příspěvkovou organizací města a letos si připomíná 170 let od svého založení. Dnes má nemocnice 682 lůžek a zaměstnává více než 1980 lidí.

Ohodnoťte tento článek!