Přejít na obsah

Městské nemocnici bude šéfovat nový ředitel

zpět
16.6.2011
křeslo, výpověď
zvětšitkřeslo, výpověďZdroj: www.cultofmac.com

křeslo, výpověď | Zdroj: www.cultofmac.com

 

Nepříliš úspěšný ředitel Městské nemocnice Ostrava Jan Zháněl zřejmě znovu neusedne do šéfovského křesla tohoto zdravotnického zařízení. Protože od července se má nemocnice spojit se sousední záchrannou službou, vybírají ostravští radní nového manažera, který sloučenou organizaci povede.

Z kuloárních informací vyplývá, že výběrová komise v úterý vybrala jiného kandidáta než Zháněla.

„Vybírali jsme ze čtyř uchazečů o tuto funkci. Všichni splnili podmínky výběrového řízení, předložili také koncepci řízení a dalšího rozvoje nově vzniklé organizace. Výběrové řízení skončilo prvním kolem, vítězný kandidát, kterého komise doporučí ke schválení radním, byl velmi přesvědčivý. Jeho jméno radní oznámí příští týden,“ řekla náměstkyně ostravského primátora pro zdravotnictví Simona Piperková (ČSSD).

Dodala, že členy výběrové komise byli kromě primátora a jeho náměstků také zástupci nemocničních odborů a České lékařské komory. Deník zjistil, že konkurz pravděpodobně vyhrál současný ředitel novojičínské nemocnice Tomáš Nykel.

Zkušený manažer, který je zároveň vedoucím lékařem Městské záchranné služby Ostrava. Porazil tak současného ředitele, zubního lékaře Jana Zháněla. O pozici se ucházel také bývalý náměstek ředitele pro léčebnou péči fifejdské nemocnice a známý kožní lékař Petr Zajíc.

Ke sloučení městské nemocnice se sousední záchrannou službou dojde především z ekonomických důvodů. Ostravští zastupitelé jsou přesvědčeni o tom, že fúze s nemocnicí je výhodnější než samostatné fungování záchranky. Proto rozhodli, že obě organizace, z nichž každé město ročně dává přes třicet milionů korun, splynou 30.června.

Zároveň zdůrazňují, že pacientů se změna negativně nedotkne. Naopak, spojení bude podle nich znamenat zvýšení kvality služeb za méně peněz.

„Efektivněji budou využívány finanční prostředky, ušetří se na provozních nákladech. Další výhodou je větší personální prostupnost, optimalizovaná organizační struktura, snadnější technickohospodářské zabezpečení provozu,“ zdůvodnila náměstkyně primátora Simona Piperková.


Klíčová slova

Autoři

Mirka Chlebounová, Regionální deník

Související články

10.11. Sestry Městské nemocnice Ostrava se prezentovaly ve Vsetíně
0 příspěvků

Komentovat článek: Městské nemocnici bude šéfovat nový ředitel

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

1 nejnovější komentář k článku Městské nemocnici bude šéfovat nový ředitel

Komentáře

1 komentář
čtenář Hospodaření nemocnie  | 16. 06. 2011 15:02

Tisková zpráva Městská nemocnice Ostrava ( ředitel MUDr. Zháněl ) pokračuje v dobrém hospodaření i v prvních pěti měsících letošního roku. Vykázala pozitivní hospodářský výsledek za toto období ve výši 400 tisíc korun. V letošním roce je to výsledek dosažený za obtížných podmínek nejen obecně platných pro všechna zdravotnická zařízení v ČR, ale i za podmínek, kdy v samotné nemocnici byly dokončeny významné investiční akce. Nová angiolinka a zejména pak rekonstrukce porodního traktu znamenaly nejen významné omezení provozu dotčených oddělení, ale i zvýšené provozní výdaje s jejich realizací souvisejících. Během tohoto období nebylo omezeno plnění záměru nemocnice v oblasti obnovy nemovitého či movitého majetku sloužícího k poskytování i výkonu zdravotní péče občanům nejen Ostravy, ani vedením nemocnice či legislativou stanovené zvýšení hmotné zainteresovanosti pro zaměstnance v kategorii lékařů či ošetřovatelské. Nejlépe tuto skutečnost dokumentuje porovnání výdajů v uvedených oblastech s jejich výší vynaloženou ve stejném období roku 2010. „Zvýšení osobních nákladů o 21 mil. Kč (z toho pouze 6 mil. v souvislosti s akcí Děkujeme odcházíme), zvýšení výdajů na opravy a udržování majetku o 2,5 mil. Kč a zvýšení výdajů na pořízení DDHM o 1,9 mil. Kč. To vše kryto zvýšením příjmů od zdravotních pojišťoven o 20 mil. Kč (z toho pouze 6 mil. příspěvek na navýšení mezd lékařů) a meziročním snížením výdajů na nákup spec. zdrav. materiálu o 3,3 mil. Kč. Nadále trvá bezdlužnost nemocnice, tj. MNO nemá závazky po lhůtě jejich splatnosti,“ řekl ekonomický náměstek Městské nemocnice Ostrava ing. Jaroslav Dusílek. Tyto výsledky byly podle jeho slov dosaženy díky aktivní účasti všech zaměstnanců na přípravě Plánu činnosti a hospodaření MNO pro rok 2011 a zejména pak jejich vzájemnou spoluprací při jeho realizaci a plnění. „Za to jim patří poděkovaní ze strany vedení nemocnice. Jsme teprve v 1. polovině roku a v té druhé budou realizovány a dokončeny další projekty a záměry. Z těch nejvýznamnějších uvádíme – oprava a zhodnocení prostor dětského oddělení a investice do přípravy a distribuce stravy hospitalizovaným pacientům,“ uzavřel ekonomický náměstek MNO. Mgr. Anna Vidiševská tisková mluvčí MNO

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné