Přejít na obsah

Městský soud považuje Rathovo trestní oznámení za šikanu

zpět
19.5.2009

Pražský městský soud považuje trestní oznámení, které chce podat středočeský hejtman David Rath na soudkyni Moniku Vackovou, za šikanu a bezprecedentní útok na justici. Vacková kraji předběžným opatřením zakázala hradit třicetikorunové poplatky v krajské lékárně v Mladé Boleslavi...

Podle Ratha se ale nic takového neděje, protože hejtmanství lékárnám včetně mladoboleslavské třicetikorunové slevy nekompenzuje.

Hejtan už v pátek pohrozil trestním oznámením na soudkyni a na dnešní tiskové konferenci tento úmysl potvrdil. „Právníci to ode mě mají za úkol. Jsem připraven na ni podat trestní oznámení. Nechť je šetřeno, zda se paní soudkyně nedopustila zneužití pravomoci veřejného činitele, neb vydala rozsudek a zakázala něco, co se neděje. Podle mého soudu jasně přestoupila svoji pravomoc a kompetence,“ prohlásil Rath, který míní, že si soudkyně nezjistila pravý stav věcí a rozhodla jen na základě informací z médií.

Kulawiak to označil za šikanu vůči soudu. „Projevilo se to již při prvním případu, kdy jsme vydali předběžné opatření, kdy bylo zcela nestandardně zveřejněno číslo na naši soudkyni. Teď v tomhle případě byla zvolena jiná cesta, jiný způsob šikany, a to ještě daleko hrubšího zrna,“ uvedl mluvčí.

Podání trestního oznámení na soudkyni od zástupců samosprávy je podle něj zcela nestandardní a hraničí s normálním chováním. „Každopádně to považujeme za bezprecedentní útok na justici,“ dodal.

Slevové kupony v krajských lékárnách kraj zavedl jako majoritní akcionář oblastních nemocnic poté, co mu předtím soud zakázal, aby vracel poplatky prostřednictvím daru. Vedení hejtmanství argumentovalo tím, že slevy poskytují samy nemocnice, které jsou akciovými společnostmi, nikoliv kraj.

Rath tento způsob považoval za nenapadnutelný. Kraj sice provoz nemocnic dotuje, tyto dotace by se ale podle něj v souvislosti se slevami nezvyšovaly. Novému předběžnému opatření podle hejtmana současná praxe neodporuje, a tak se slevy poskytují dál.

Odvoláním proti rozhodnutí Vackové by řešil vrchní soud. K němu se zřejmě dostane i námitka týkající se možné podjatosti soudkyně, kterou kraj zřejmě vznese. Hejtmanství bude podle Ratha požadovat, aby o případu rozhodoval někdo jiný než Vacková.

Rath tvrdí, že nemocnice jako akciové společnosti mohou slevy nabízet, podobně jako například Tesco nebo síť soukromých lékáren Dr.Max. Soukromí lékárníci ale míní, že jde o nedovolenou veřejnou podporu, protože kraj provoz nemocnic dotuje z veřejných peněz.

ČTK


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

ČTK

Komentovat článek: Městský soud považuje Rathovo trestní oznámení…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Městský soud považuje Rathovo trestní oznámení…

Komentáře

dalších 15 komentářů
Apech Re:Rath o platbách pacientů  | 20. 05. 2009 17:08

Takhle by to vůbec nebylo špatné, na rozdíl od trapáckých Julínkových regulačních poplatků. Díky za odkaz, pane inženýre, oceňuji, že jste to hledal celou noc, nechcete napsat něco na spaní ? :-))

jir Re:Re:Re:bude je soudit lid !  | 20. 05. 2009 07:30

Samozřejmě, že Jemu je každá lež dobrá... Jen volte Absurdistán v čele s Borathem, taky zjistíte přímo na sobě co jsou socani zač, ale pozdě, jako ostatně vždycky (známe z dějin-1946 apod.)..-:))

A.Hladký Rath o platbách pacientů  | 20. 05. 2009 03:47

http://www.novinky.cz/domaci/9339-rath-pozaduje-vysokou-spoluucast-pacientu.html

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné