Mezinárodní centrum na nový projekt

Titulní obrázek

Mezinárodní centrum klinického výzkumu, které vzniká v Brně ve spolupráci s americkou Mayo Clinic, se vrací do fáze projektové přípravy. Řekl to při uvádění do funkce nového ředitele centra kardiovaskulární a transplantační chirurgie v Brně ministr zdravotnictví Tomáš Julínek….

Důvodem jsou podle něj potřebné změny.

Julínek označil původní projekt za málo efektivní, nedostatečně promyšlený. „Není možné postavit v areálu Nemocnice u svaté Anny nové centrum, aniž by se bral ohled na pohodlí pacientů,“ řekl ministr.

Kritizoval autory

Julínek rovněž kritizoval autory projektu za malou podporu spolupráce lékařských zařízení ve městě vůbec.

Proto sestaví komisi odborníků, která dohlédne mj. na to, aby se v Brně nedublovaly některé činnosti budoucího centra a fakultní nemocnice, aby se efektivně využila technika a samozřejmě i lidé.

Ministrův náměstek Marek Šnajdr upozornil na případný souběh některých činností Masarykova onkologického ústavu a ICRC.

Ředitel nesouhlasí

I když je studie mezinárodního centra již hotova, projekt se podle Julínka musí vrátit do fáze přípravy. Zajistí to soukromá firma.

Výkonný ředitel ICRC a člen ustavovaného Mezinárodního vědeckého poradního sboru ICRC Tomáš Kára považuje původní projekt za kvalitní, s námitkami ministerstva nesouhlasí.

Také ostatní oslovení odborníci se podivují návratu do fáze projektové přípravy a vyjadřují obavy nad časovým odsunem, i když ministr ujistil, že se začne stavět podle plánu – v roce 2009.

Dvě miliardy na projekt ICRC jsou ve státním rozpočtu.

Jan Trojan, Právo

Mezinárodní centrum na nový projekt
Ohodnoťte tento článek!