Přejít na obsah

Mezinárodní výstava „Psychiatrie: pomoc nebo hrozba?“

zpět
20.9.2008

KOMERČNÍ PREZENTACE Občanská komise za lidská práva pořádá mezinárodní výstavu s názvem „Psychiatrie: pomoc nebo hrozba?“ Výstava je založena na prezentaci doposud v ČR nezveřejněných faktů, získaných rozsáhlým dokumentováním a analyzováním situace v oblasti péče o duševní zdraví jako celku, stinných stránek i postupů s pozitivními výsledky...

Občanská komise za lidská práva pořádá mezinárodní výstavu s názvem „Psychiatrie: pomoc nebo hrozba?“

Výstava je založena na prezentaci doposud v ČR nezveřejněných faktů, získaných rozsáhlým dokumentováním a analyzováním situace v oblasti péče o duševní zdraví jako celku, stinných stránek i postupů s pozitivními výsledky. Je tvořena velkoplošnými panely a 14 dokumentárními filmy o historii psychiatrie, její současnosti a plánech do budoucna. O její roli v rasizmu, mezinárodních konfliktech, pozadí zákeřných teroristických akcí i roli v úpadku školních a vzdělávacích systémů. Stejně jako kritice je dán i prostor pro uznání těch lékařů, kteří svou trpělivou a oddanou prací pomohli mnoha jednotlivcům, kteří se ve svém životě potýkali s nelehkými stavy a mnohdy byli již považováni za beznadějně nevyléčitelné a doživotní pacienty.

Významná část výstavy je také věnována nebezpečím v souvislosti s předepisování m psychofarmak a zvýšeným rizikem výskytu sebevražedného chování u dětí a mládeže, zcela v souladu s doporučeními a nařízeními FDA, Evropské lékařské komise a Státního ústavu pro kontrolu léčiv.

Na shromáždění všech podkladů pro zveřejnění takto komplexně pojatého díla spolupracovali též lékaři, právníci a novináři z několika zemí. 1. část výstavy, do 25. září, je s ohledem na skutečnost, že je mezinárodní, uváděna v anglickém jazyce. 2. část, od 26. září, je určena jak lékařům, právníkům, pedagogům a zastáncům lidských práv, tak i běžné veřejnosti a je uváděna v češtině.

Těšíme se na vaši návštěvu, na adrese Štětkova 18, Praha 4, poblíž výstupu ze stanice metra Vyšehrad, směrem ke Kongresovému centru Praha. V termínu 22. září – 5. října 2008. Další informace a upřesnění najdete na www.psychiatrie-info.cz.

Komerční prezentace


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

<B>KOMERČNÍ PREZENTACE</B>

Komentovat článek: Mezinárodní výstava „Psychiatrie: pomoc nebo…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Mezinárodní výstava „Psychiatrie: pomoc nebo…

Komentáře

dalších 6 komentářů
Nechápu ????  | 6. 10. 2008 17:51

Prohlídla jsem, že celou výstavu organizuje scientologická církev... je to celé jednostranné a je vidět, že fanatici ze scientologie nikdy neměli opravdové deprese nebo úzkosti to by se na psychiatry dívali jinak... opravdu bych organizatorům přála zažít co je to opravdodá deprese kdy už nemůžou ani vstát z postele... pak by se na antidepresiva dívali jinak... jsou to fanatici. To bychom taky mohli zorganizovat výstavu Chirurgie pomoc nebo hrozba to výjde úplně na stejno... Martina

se jistě konkrétními trestními udáními  | 30. 09. 2008 10:03

...zabývá policie.I německá.

peníze nejsou všechn proč se extrémy nezabývají normální lidé?  | 30. 09. 2008 08:03

Protože je horory baví a platí si za kino rádi.

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné