Mezinárodní výstava „Psychiatrie: pomoc nebo hrozba?“

Titulní obrázek

KOMERČNÍ PREZENTACE
Občanská komise za lidská práva pořádá mezinárodní výstavu s názvem „Psychiatrie: pomoc nebo hrozba?“
Výstava je založena na prezentaci doposud v ČR nezveřejněných faktů, získaných rozsáhlým dokumentováním a analyzováním situace v oblasti péče o duševní zdraví jako celku, stinných stránek i postupů s pozitivními výsledky…

Občanská komise za lidská práva pořádá mezinárodní výstavu s názvem „Psychiatrie: pomoc nebo hrozba?“

Výstava je založena na prezentaci doposud v ČR nezveřejněných faktů, získaných rozsáhlým dokumentováním a analyzováním situace v oblasti péče o duševní zdraví jako celku, stinných stránek i postupů s pozitivními výsledky. Je tvořena velkoplošnými panely a 14 dokumentárními filmy o historii psychiatrie, její současnosti a plánech do budoucna. O její roli v rasizmu, mezinárodních konfliktech, pozadí zákeřných teroristických akcí i roli v úpadku školních a vzdělávacích systémů. Stejně jako kritice je dán i prostor pro uznání těch lékařů, kteří svou trpělivou a oddanou prací pomohli mnoha jednotlivcům, kteří se ve svém životě potýkali s nelehkými stavy a mnohdy byli již považováni za beznadějně nevyléčitelné a doživotní pacienty.

Významná část výstavy je také věnována nebezpečím v souvislosti s předepisování m psychofarmak a zvýšeným rizikem výskytu sebevražedného chování u dětí a mládeže, zcela v souladu s doporučeními a nařízeními FDA, Evropské lékařské komise a Státního ústavu pro kontrolu léčiv.

Na shromáždění všech podkladů pro zveřejnění takto komplexně pojatého díla spolupracovali též lékaři, právníci a novináři z několika zemí. 1. část výstavy, do 25. září, je s ohledem na skutečnost, že je mezinárodní, uváděna v anglickém jazyce. 2. část, od 26. září, je určena jak lékařům, právníkům, pedagogům a zastáncům lidských práv, tak i běžné veřejnosti a je uváděna v češtině.

Těšíme se na vaši návštěvu, na adrese Štětkova 18, Praha 4, poblíž výstupu ze stanice metra Vyšehrad, směrem ke Kongresovému centru Praha. V termínu 22. září – 5. října 2008. Další informace a upřesnění najdete na www.psychiatrie-info.cz.

Komerční prezentace

Ohodnoťte tento článek!