Přejít na obsah

DNES: Pracovníci ZP Média přetahovali klienty falšovanými podpisy

zpět
26.10.2009
podpis, dokimenty
zvětšitpodpis, dokimentyZdroj: wordpress.com

podpis, dokimenty | Zdroj: wordpress.com

 

Náboroví pracovníci hledající nové klienty pro Zdravotní pojišťovnu Média údajně přetáhli desítky lidí od jiných pojišťoven falšovanými podpisy. Za oslovené prý také vyplňovali žádosti o přeregistraci. Lidé se prý o tom, že spadají pod jinou pojišťovnu, dozvěděli až v polovině října, kdy jim přišla karta ZP Média.

Její mluvčí Blanka Kramolišová připouští, že šlo o podvod. Tvrdí, že za něj mohou externí pracovníci, kteří už pro firmu nepracují. Informuje o tom sobotní středomoravská Mladá fronta Dnes (MfD).

Neférový postup při získávání nových klientů pojišťovna přiznala již v září, tehdy ale tvrdila, že šlo o pochybení jednotlivců. Nyní uznává, že situace je vážnější.

„Zjistili jsme, že opakovaně docházelo k selhání lidského faktoru. Skutečně jsme objevily i zfalšované podpisy,“ řekla mluvčí ZP.

Za všechno mohou podle ní pracovníci z externích firem, které si pojišťovna najímala. „Tam, kde jsme vypátrali konkrétního člověka, jsme ho potrestali a rozvázali smlouvu s danou firmou,“ uvedla Kramolišová.

Opakovaně docházelo k selhání lidského faktoru

Případů podvedených klientů jsou na střední Moravě desítky, stále se objevují další.

Změnit pojišťovnu lze nejčastěji jedenkrát ročně. „Samozřejmě tam, kde došlo ke zfalšování podpisů, budeme tento problém řešit individuálně. To je podvod ze strany našich externích pracovníků a my se budeme snažit těmto klientům vyhovět,“ řekla mluvčí ZP Média.

Oklamaní lidé by se podle ní měli obracet na nejbližší kontaktní centrum, případně na zelenou linku pojišťovny.


Autoři

ČTK

Komentovat článek: DNES: Pracovníci ZP Média přetahovali klienty…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

2 nejnovější komentáře k článku DNES: Pracovníci ZP Média přetahovali klienty…

Komentáře

další 2 komentáře
Paradox ?  | 26. 10. 2009 12:13

Bude se princip ZP v ČR vyučovat už na školách, v občanské nauce, neboť občané to evidentně dodnes nechápou, jak to vlastně funguje. Viz. takovéto jejich podivení.

Bohumír Pošahané zdravotnictví!  | 26. 10. 2009 10:53

Zmermomocňovali mne ke spolupráci, položil jsem jim otázku, zda pojedou v pokladenském systému, prý to nejde, pak jsem jim řekl, že takovou pseudopojišťovnu nepotřebuji, prý to ze zákona nejde, "pojišťovny" se nesmí lišit. To je máme jen pro iluzi svobodného kapitalismu nebo proč si hýčkáme tyto pseudopojišťovny? Jenom si hrát na svobodný kapitalismus je snad nebývalý a nesmyslný luxus! A skutečnou pojišťovnu nikdo nezaloží a legislativní rámec jí nikdo nedá. Kocourkov!

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné