Miliardář Chrenek si brousí zuby na další zdravotní pojišťovnu. Stát se toho bojí

dokumenty, pero, podpis

Průmyslová pojišťovna spadající do Chrenkova impéria chce fúzí „získat důležitější pozici“ na trhu. Ministerstvu zdravotnictví se však nelíbí možné získání dominance v některých regionech.

Česká průmyslová zdravotní pojišťovna, která patří do skupiny ocelářského magnáta Tomáše Chrenka, se snaží získat konkurenční Metal-Aliance. Přetahuje se o ni s Oborovou zdravotní pojišťovnou. Stát se však převodu dalšího půl milionu pojištěnců pod Chrenkovo impérium obává.

Má k tomu dva důvody. Chrenkovu přílišnou dominanci v některých regionech a vyvádění peněz ze systému zdravotnictví. Pokud by se Průmyslová pojišťovna s nynějšími sedmi sty tisíci klienty rozrostla, přiblíží se v některých regionech monopolu na péči.

„Vznikl by velmi bohatý subjekt, který bude třeba v Moravskoslezském a Olomouckém kraji dominantní,“ říká Pavel Vepřek, poradce ministra zdravotnictví.

Průmyslová pojišťovna chce podle své mluvčí Elenky Mazurkové fúzí „získat důležitější pozici“. Tato snaha však nebudí obavy státu jen kvůli počtu pojištěnců v jednotlivých krajích. Problematické je i možné vyvádění peněz.

Chrenkova síť nemocnic, lékáren a dodavatelských firem totiž tvoří uzavřený kruh, do jehož financování není příliš vidět.

Celý článek najdete na serveru iHNEd.cz nebo ZDE.

Ohodnoťte tento článek!