Miliardáři kupují polikliniky

Titulní obrázek

Vše, co souvisí se zdravotnictvím a péčí o zdraví, se stává lákavým soustem pro přední tuzemské finančníky. Pavel Sehnal se spojil s Markem Čmejlou a kupují skupinu Medicon, jejíž vlajkovou lodí je Poliklinika Budějovická v Praze 4. Medicon zastřešuje téměř desítku společností…

se zhruba 700 zaměstnanci. Kromě Polikliniky Budějovická jde o lékárny, léčebnu dlouhodobě nemocných v Humpolci, diagnostické a terapeutické centrum na Zeleném pruhu v Praze 4, další zdravotnická zařízení a například developerskou společnost Monrea.

Medicon dosud vlastnila pětice Alexander Fuchs, Ondřej Horák, Lubomír Hrabě, Aleš Král, Martin Šedivý. Vzhledem k rozsahu prodávaného majetku si muži těsně po padesátce rozdělí více než miliardu korun.

K uzavření obchodu došlo už v únoru letošního roku. Až nyní ale Prague Real Estates, která Medicon formálně převezme, požádala o souhlas s transakcí antimonopolní úřad.

Ještě na začátku února byl jediným majitelem Prague Real Estates třiačtyřicetiletý investor Pavel Sehnal. Ve druhé polovině téhož měsíce byla polovina společnosti převedena na amsterdamskou Fynerdale Holdings.

Majitel skupiny SPGroup Sehnal zůstal v představenstvu a jeho nejbližší spolupracovník Petr Kachlík je předsedou dozorčí rady, předsedou představenstva se pak stal Marek Čmejla z Appian Group.

Fynerdale letos převzala mlékárnu Prom-Prodej a Mlékárnu Dvorec. Nejde o strategickou investici, vlastnictví obou podniků je pouze dočasnou záležitostí.

Ve zdravotnictví se v posledních letech angažuje řada předních českých a slovenských finančníků a investičních společností, například Penta, J&T, Tomáš Chrenek, Zdeněk Zemek nebo Alexandr Seidl.

Miroslav Motejlek, Týden

Miliardáři kupují polikliniky
Ohodnoťte tento článek!