Přejít na obsah

Miliardáři kupují polikliniky

zpět
4.9.2007

Vše, co souvisí se zdravotnictvím a péčí o zdraví, se stává lákavým soustem pro přední tuzemské finančníky. Pavel Sehnal se spojil s Markem Čmejlou a kupují skupinu Medicon, jejíž vlajkovou lodí je Poliklinika Budějovická v Praze 4. Medicon zastřešuje téměř desítku společností...

se zhruba 700 zaměstnanci. Kromě Polikliniky Budějovická jde o lékárny, léčebnu dlouhodobě nemocných v Humpolci, diagnostické a terapeutické centrum na Zeleném pruhu v Praze 4, další zdravotnická zařízení a například developerskou společnost Monrea.

Medicon dosud vlastnila pětice Alexander Fuchs, Ondřej Horák, Lubomír Hrabě, Aleš Král, Martin Šedivý. Vzhledem k rozsahu prodávaného majetku si muži těsně po padesátce rozdělí více než miliardu korun.

K uzavření obchodu došlo už v únoru letošního roku. Až nyní ale Prague Real Estates, která Medicon formálně převezme, požádala o souhlas s transakcí antimonopolní úřad.

Ještě na začátku února byl jediným majitelem Prague Real Estates třiačtyřicetiletý investor Pavel Sehnal. Ve druhé polovině téhož měsíce byla polovina společnosti převedena na amsterdamskou Fynerdale Holdings.

Majitel skupiny SPGroup Sehnal zůstal v představenstvu a jeho nejbližší spolupracovník Petr Kachlík je předsedou dozorčí rady, předsedou představenstva se pak stal Marek Čmejla z Appian Group.

Fynerdale letos převzala mlékárnu Prom-Prodej a Mlékárnu Dvorec. Nejde o strategickou investici, vlastnictví obou podniků je pouze dočasnou záležitostí.

Ve zdravotnictví se v posledních letech angažuje řada předních českých a slovenských finančníků a investičních společností, například Penta, J&T, Tomáš Chrenek, Zdeněk Zemek nebo Alexandr Seidl.

Miroslav Motejlek, Týden


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

Týden

Komentovat článek: Miliardáři kupují polikliniky

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Miliardáři kupují polikliniky

Komentáře

dalších 28 komentářů
Tomáš Rozsíval Pokrytectví a sjednocení ?  | 11. 09. 2007 08:57

No tady vidíte na zářném příkladu, jak se asi my, zdravotníci můžeme sjednotit. Bohužel, toho bohdá nebude. Musíme si revoluční cestou vytvořit mimikry pro přežití v následujících letech.

Jiří Antonín Votýpka Re:Re:Re:Re:Vážení zvolili jste si systém dobrovolně!  | 5. 09. 2007 07:59

Jistě máte pravdu v řadě věcí které uvádíte,ale z hlediska člověka,který má již dostatečné zkušenosti jak z aministrativního socialismu tak z období kdy sociální kapitalismus je v poslední době měněn ve sm ěru evropské nové pravice. Dovolím si opět upozornit,že hlavní zásadou nové pravice je absolutní podpora schopných (u nás možná i všehoschopných)a "eliminace" neschopných,nedravých,a dalších" sociálních přítěží".Zdůvodňují to tím,že bohatství pro stát přinášejí jen ti schopní.Sám jako křesťanský konzervativec označuji novou pravici za "domácí a generační fašismus".Pojem nová pravice je v politologii známý a u nás je již prezentován v učebnicích politologie od roku 1990. Nesčíslněkrát jsem upozorňoval na nebezpečí přijmout tento trend i u nás. Marně. Situace ve zdravotnictví i v jiných resortech dnes u nás je vrcholně politická záležitost. Bohužel studium v oborech politologie, historie, sociologie a diplomacie není pro naše politiky vůbec závazné ,ani vyhledávané.Tak se ve vládě a v nejvyšších funkcích setkáváme s nehrubšími nedostatky v kvalifikaci, jaké nenelézáme ani u nejednodušší živnosti.!Přes veškerou snahu možná rozhodnout správně pak mohou paradoxně přijímat nesmysly. Snad jim to při jejich odbornosti pak nemůžeme vytýkat.Diskuse by to byla dlouhá.Sám si myslím,že dobrý investor a kapitalista je velké požehnání kvalifikovaných a pracovitých zaměstnaců i přínos pro blaho všech. Možná,že se vrátíme i ke vzkazu: "nebát se a nekrást".

Josífek J. Pokrytectví  | 5. 09. 2007 07:20

Já, kdybych na to měl, tak taky investuju do zdravotnictví. Lidi se dožívaj vyššího věku, nemoci pořád přibývaj stejně jako drahé nové léky.... vůbec se jim nedivím. Tento systém je totiž nastaven naprosto tržně...tady etika nemá místo.

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné