Přejít na obsah

Milionáře z IKEM, odhalené Aktuálně.cz, šetří policie

zpět
17.3.2011
lupa, vyšetřování, audit, kontrola
zvětšitlupa, vyšetřování, audit, kontrolaZdroj: www.njwlimited.com

lupa, vyšetřování, audit, kontrola | Zdroj: www.njwlimited.com

 

Před týdnem Aktuálně.cz přineslo odhalení o milionových majetcích manažerů státem dotovaných nemocnic. A jeden z případů, v němž redakce rozkryla u vrcholných představitelů pražského IKEM utajované jmění v hodnotě mnoha milionů, už vyšetřuje protikorupční policie.

Podle Práva začali detektivové pátrat na základě trestního oznámení, které bylo po sérii článků Aktuálně.cz podáno.

Policisté se na majetek ředitele státní instituce Jana Malého a jeho náměstka Ivana Netuky zaměřili poté, co začali kvůli podezření z manipulací zkoumat rozsáhlé veřejné zakázky nemocnice.

Jednu z nich přitom od IKEM získala i někdejší firma ministra pro místní rozvoj Kamila Jankovského (Věci veřejné) jen den poté, co byl jmenován členem kabinetu.

Reportéři Aktuálně.cz se na zakázky, hospodaření a finanční zákulisí největších nemocnic zaměřili před několika měsíci, mimo jiné kvůli protestní akci Děkujeme, odcházíme upozorňující na nedostatek peněz v českém zdravotnictví.

A ukázalo se, že osmašedesátiletý ředitel IKEM a celoživotní lékař Jan Malý investoval do nejrůznějších bytů na prestižních adresách přes deset milionů korun. Podle záznamů z katastru nemovitostí vždy platil bez půjček či hypoték.

Zástupce ředitele, sedmatřicetiletý kardiochirurg Ivan Netuka je na tom podobně. Z fakulty vyšel v roce 1997 a v následujících letech zaplatil za několik nemovitostí více než deset milionů korun, kromě toho ještě splácí šestimilionovou hypotéku.

Podrobnosti o celé kauze si můžete přečíst na serveru Aktuálně.cz nebo ZDE.


Komentovat článek: Milionáře z IKEM, odhalené Aktuálně.cz, šetří…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Milionáře z IKEM, odhalené Aktuálně.cz, šetří…

Komentáře

další 4 komentáře
Pacient Gaunery pozavírat!!  | 28. 03. 2011 21:39

A majetek zabavit se zpětnou platností všem gaunerům, co si dělají výnosný byznys ze zdravotnictví!!Jeden gauner větší než druhej. Malý, Filip, Netuka, ředitel Olomoucké nemocnice a mnoho dalších bolševiků!!!!

dr.umík padni komu padni  | 17. 03. 2011 17:14

Bude vyšetřeno oním známým způsobem ala Jiří a Topol, tedy zameteno pod koberec. Vyšetřování skončilo, zapomeňte.Váš Corrado Catani.

gbtr fvgre  | 17. 03. 2011 15:34

a pak prej za to nemůžou doktoři.za fšecko můžou.a ještě chtěj přidat.

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné