Ministerská vyhláška na 2. pololetí: žádné navýšení úhrad

Ministerstvo zdravotnictví chce na druhé pololetí vydat úhradovou vyhlášku s 0% navýšením oproti loňskému roku. „V rámci návrhu úhrad zdravotní péče na II. pololetí 2005 bylo rozhodnuto o navýšení 0 % pro všechny segmenty zdravotní péče oproti referenčnímu, kterým je II. pololetí roku 2004,“ uvádí ministerstvo…

Ministerstvo zdravotnictví chce na druhé pololetí vydat úhradovou vyhlášku s 0% navýšením oproti loňskému roku. „V rámci návrhu úhrad zdravotní péče na II. pololetí 2005 bylo rozhodnuto o navýšení 0 % pro všechny segmenty zdravotní péče oproti referenčnímu, kterým je II. pololetí roku 2004,“ píše se v tiskové zprávě ministerstva.

Vyhláška o úhradách zdravotní péče na druhé pololetí i Seznam výkonů s bodovými hodnotami by měly nabýt účinnosti od 1. července.

Ministerstvo uvádí, že účelem těchto vyhlášek je stabilizace systému veřejného zdravotního pojištění. „Cílem uvedené strategie je umožnit vyšší růst příjmů z veřejného zdravotního pojištění ve II. pololetí 2005 oproti výdajům,“ vysvětluje ministerstvo.

(ada), www.Zdravi.Euro.cz

Ohodnoťte tento článek!