Ministerstvo nařídilo očkování proti žloutence na přerovské ZŠ

Děti a učitelé z přerovské Základní školy Boženy Němcové budou povinně očkováni proti žloutence typu A. Nařídilo to ministerstvo zdravotnictví. V poslední době totiž tuto nemoc mělo sedm zdejších žáků. Hygienici chtějí zabránit jejímu dalšímu šíření. Uvedla to Česká televize (ČT).

Očkování všech dětí od přípravky až po devátou třídu televizi potvrdila ředitelka školy Ilona Bočinská. Hygienici v Přerově koncem října evidovali 13 případů virové hepatitidy a zvažovali, že ministerstvo zdravotnictví požádají o mimořádné celoplošné očkování ve městě. „Nejedná se o epidemii, máme ale zvýšený výskyt žloutenky typu A,“ řekla tehdy ČT vedoucí Okresní hygienické stanice Přerov Eva Bernardová.

Většina dětí, které na ZŠ Boženy Němcové žloutenkou onemocněla, žije v ubytovnách nebo sociálně vyloučených lokalitách. Třídy, ze kterých byly nemocné děti, byly už dříve v karanténě. Hygienická opatření proti šíření infekčního zánětu jater přerovští hygienici zavedli ve všech 20 ubytovnách ve městě a také na zimním stadionu a plaveckém bazénu.

První dva případy žloutenky typu A potvrdili hygienici v Přerově začátkem září. Šlo o děti z ubytovny v Tovární ulici, které si zřejmě nemoc přivezly z východního Slovenska, kde byly s rodinami na návštěvě. Vyšetření dalších 35 lidí, kteří byli s dětmi ve styku, tehdy žloutenku potvrdilo také u dvou dospělých.

Ohodnoťte tento článek!