Přejít na obsah

Ministerstvo odmítlo námitky Homolky proti výsledkům auditu

zpět
15.9.2014
Nemocnice Na Homolce, Homolka
zvětšitNemocnice Na Homolce, Homolka Zdroj: zdravi.E15.cz

Nemocnice Na Homolce, Homolka | Zdroj: zdravi.E15.cz

 

Ministerstvo zdravotnictví odmítlo všechny námitky Nemocnice Na Homolce proti výsledkům auditu, který zkoumal zakázky a hospodaření nemocnice. Výsledky kontroly označil ministr Svatopoluk Němeček (ČSSD) za závažné.

Uvedla to Mladá fronta Dnes (MfD). Podle deníku ministr v tomto týdnu zruší výběrové řízení na ředitele nemocnice, do něhož se přihlásil i současný ředitel Michal Šetlík.

Kontrola v nemocnici byla od loňského července do letošního dubna. Podle MfD ovšem Šetlík nedodal kompletní účetnictví dceřiných společností nemocnice. „Veškeré námitky jsou odmítnuty, celá kontrola tím definitivně skončila. Její nálezy považuji za závažné, od pana ředitele bude chtít v příštím týdnu osobně vysvětlit, jak na ně hodlá reagovat,“ sdělil deníku Němeček. Komise, která bude vybírat nového ředitele, podle něj přihlédne k výsledkům kontroly.

Šetlík tvrdí, že reakci ministerstva na námitky ještě nedostal. Nemocnice podle něj s kontrolory maximálně spolupracovala, ale v případě dceřiných firem nemohla jít nad rámec zákona. Stát podle něj nesmí nahlížet do hospodaření soukromých společností. O vypsání výběrového řízení na ředitele požádal dříve ministra samotný Šetlík, který tak chce být potvrzen ve funkci.

Bývalého ředitele nemocnice Vladimíra Dbalého i jeho exnáměstka Michala Toběrného viní protikorupční policie z přijetí úplatku 5,7 milionu korun. Obvinění se týká zakázky na nákup Leksellova gama nože z roku 2009. Policie také stíhá jednoho člověka, který je údajně podplatil.


Komentovat článek: Ministerstvo odmítlo námitky Homolky proti…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

Komentáře

Do této diskuse prozatím nikdo nepřispěl.

přidat komentář
 
 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné