Ministerstvo zdravotnictví hledá náměstka pro zdravotní péči

výběrové řízení, manažer, ředitel, nový ředitel, krizový manažer,

Ministerstvo zdravotnictví znovu vyhlásilo výběrové řízení na pozici náměstka pro zdravotní péči. Místo je neobsazené od letošního března, kdy na post rezignoval Josef Vymazal (za ANO).

Zájemci se mohou hlásit do 21. listopadu, vítěz výběrového řízení by měl nastoupit v lednu příštího roku. Ministerstvo to uvedlo na svém webu.

Vedením sekce zdravotní péče je nyní pověřen Tom Philipp, který je náměstkem pro zdravotní pojištění.

Výběrové řízení na služební místo náměstka pro zdravotní péči bylo vyhlášeno už po jeho uvolnění na jaře. Místo se ale nepodařilo obsadit, proto bylo nyní vývěrové řízení vyhlášeno opětovně, sdělil mluvčí ministerstva Ladislav Šticha.

Vymazal svou rezignaci na začátku března zdůvodnil zdravotními důvody. Mluvilo se ale o tom, že jeho konec souvisí především s problémy kolem tendru na leteckou záchrannou službu. Vymazal byl odpovědný za zadání posudku expertům dopravní fakulty ČVUT, který měl být podkladem pro tendr a stanovení jeho ceny. Posudek tehdy napadl předseda hnutí ANO a ministr financí Andrej Babiš, zpochybňoval mimo jiné hodnotu tendru. Vláda kvůli tomu projednávání materiálu odkládala. Vymazal jakákoliv pochybení související s tendrem odmítl.

Tendr, který byl později vyhlášen, dosud nebyl uzavřen. Hodnotící komise sice vybrala vítěze, jeden z nich, firma DSA, ale výsledky napadla.

Ohodnoťte tento článek!