Ministr Dostál podstoupí chemoterapii

Z histologického rozboru tkáně, kterou lékaři před 14 dny odebrali ministru kultury Pavlu Dostálovi, vyplynulo, že nádor ve slinivce břišní byl zhoubný. „Operace byla tak rozsáhlá, že se celou napadenou tkáň podařilo odebrat,“ sdělila mluvčí ČSSD Lucie Orgoníková…

Ministr již v tomto týdnu začal z nemocničního lůžka řídit svůj úřad. Vyšetření podle mluvčí resortu Kateřiny Besserové prokázalo, že zhoubné bujení na žádném místě v těle nemetastázuje.

„Vyšetření za pomoci nukleární medicíny vyvrátilo jakékoli podezření napadení dalších míst v těle. Z toho důvodu bude léčba ukončena již pouze krátkou chemoterapií,“ uvedla.

Upřesnila, že tyto údaje sdělil ministr, nikoli nemocnice, která nadále nechce zdravotní stav pacienta komentovat.

Podle mluvčí se již ministr v nemocnici věnuje práci, především přípravě resortního rozpočtu a plánů ministerstva na příští rok.

Program ministrových zahraničních cest do konce roku bude muset být upraven, Dostál se ale hodlá zúčastnit těch nejdůležitějších jednání Poslanecké sněmovny, jako je například jednání o státním rozpočtu.

Dostálova léčba si měla původně vyžádat celkem šestitýdenní pracovní neschopnost a podle včerejšího vyjádření mluvčí Besserové by se tato doba neměla prodloužit.

Právo

Ohodnoťte tento článek!