Přejít na obsah

Ministr Julínek dnes bude jednat s krizovým štábem lékařů

zpět
19.9.2006

Ministr zdravotnictví Tomáš Julínek (ODS) se dnes sejde s krizovým štábem lékařů, lékárníků a nemocnic. Chce slyšet hodnocení současné situace ve zdravotnictví od těch, kteří připravovali protestní akce proti jeho předchůdci ve funkci Davidu Rathovi (ČSSD). Krizový štáb uspořádal v květnu týden zdravotnického neklidu, v němž chtěl upozornit veřejnost na to, že Rathovy kroky jí škodí...

Praha -

Rath připravil řadu zákonů a vyhlášek, jež krizový štáb napadá. Doporučuje normy zrušit, případně odložit jejich účinnost. Jde o zákon o neziskových nemocnicích a vyhlášku o rámcových smlouvách. Vláda již doporučila sněmovně ke schválení novelu, která by dosunula přeměnu nemocnic na neziskové na leden 2008.

Zastupující mluvčí krizového štábu Ivan Novický ČTK řekl, že lékaře nyní tíží dva problémy - vyhláška o rámcových smlouvách a vyhláška o zdravotnické dokumentaci a informovaném souhlasu pacienta. Zubaři na valné hromadě 9. září vyzvali ministra, aby vyhlášku o rámcových smlouvách zrušil, nebo alespoň její účinnost odložil. Varovali, že pro mnohé praxe bude problém ordinační doba 35 hodin pět dní v týdnu. Vadí jim i to, že by pojišťovny zveřejňovaly údaje o platbách ordinacím.

Komplikace podle nich způsobí i informovaný souhlas pacienta s výkonem; postup podle vyhlášky vnímají jako byrokratické zatížení, kvůli němuž budou moci ošetřit méně pacientů.

ČTK


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

ČTK

Komentovat článek: Ministr Julínek dnes bude jednat s krizovým…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Ministr Julínek dnes bude jednat s krizovým…

Komentáře

dalších 10 komentářů
doc.Adamovič doc.Ada Julínek  | 25. 09. 2006 07:41

Omlouvám se za vulgárnosti a přeji panu doktorovi Julínkovi hodně úspěchů.pryč s rathem

Josef Jirmásek Jsem pragmatik.  | 20. 09. 2006 09:32

Jsem rád, že se snažíte zachovat zdravý rozum a přeji úspěch. Vaše příští příspěvky budou smysluplné a obohatí jistě řadu čtenářů.

Josef Jirmásek Vážený pane Horký.  | 20. 09. 2006 09:20

Vlastní myšlenka je důležitá v rámci seberealizace individua. Ale výroky typu "jen málo okolo je pro" jsou jen výrazem nejistoty, zda vlastní obhajovaný názor je správný. Myslím, že pan Julínek musí vyřešit ve zdravotnictví velké množství problémů, které zatím neměl nikdo odvahu řešit... Já ho třeba plně podporuji.

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné