Přejít na obsah

Ministr Ludvík získal 600 milionů korun na zvýšení platů sester

zpět
9.1.2017
*Miloslav Ludvík
zvětšit*Miloslav Ludvík
Autor: Michael Tomeš

*Miloslav Ludvík | Autor: Michael Tomeš

 

Ministr zdravotnictví Miloslav Ludvík (ČSSD) získal na zvýšení platů sester 600 milionů korun. Přilepšení by se měly dočkat od letošního druhého pololetí.

Ludvík se ve čtvrtek s ministrem financí Andrejem Babišem (ANO) rovněž dohodl na navýšení plateb za státní pojištěnce o 3,5 miliardy korun ročně po následující tři roky. „Pro příští rok 2018 bude nárůst plateb za státní pojištěnce 4,1 miliardy, ale z toho si půjčíme na letošní rok 600 miliónů korun na zvýšení platů sester ve druhém pololetí,“ sdělil ministr Ludvík.

Od 1. července dostane podle něj „každá směnná sestra“ 2000 korun měsíčně k platu navíc. Opatření se týká pouze sester, které jsou odměňovány podle zákona o platu, tedy pracují ve státních zdravotnických zařízeních. „Sestrám, které jsou odměňovány podle zákona o mzdě, se přidá od 1. ledna 2018, protože navýšení pošleme do úhradové vyhlášky,“ dodal ministr.

Vedle navýšení plateb za státní pojištěnce a zvýšení platů sester podle deníku na jednání ministrů prošel i Ludvíkův záměr snížit doplatky u dětí a důchodců, respektive limit, nad který doplatky pojišťovny proplácejí. Shodu se podařilo najít i v otázce neziskových nemocnic. „Z návrhu zákona se vyjme a použije část, která se týká univerzitních nemocnic a vznikne zákon o univerzitních nemocnicích,“ uvedl deník s tím, že technické podrobnosti zatím ministr nesdělil.


Komentovat článek: Ministr Ludvík získal 600 milionů korun na…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

2 nejnovější komentáře k článku Ministr Ludvík získal 600 milionů korun na…

Komentáře

další 2 komentáře
MaraFousek Směnný příplatek  | 2. 02. 2017 12:30

Pokud jsem to dobře pochopil, tak od 1.7.2017 by měla ty 2000 dostat každá sestra. Jen budou dvě hromádky. Ty se mzdou, to dostanou "automaticky" a ty s platem musí doufat, že si zaměstnavatelé podají "kolkovanou žádost":-) o příspěvek z dotace ( té druhé hromádky), na kterou sehnal ministr Ludvík finance. Od 1.1. 2018 už bude tato částka "automaticky" v úhradové vyhlášce. Chápu to dobře?

Lída Nováková Opět velké rozdíly  | 10. 01. 2017 16:24

Reakce na slova ministra zdravotnictví, citujeme článek: "Od 1. července dostane podle něj „každá směnná sestra“ 2000 korun měsíčně k platu navíc. Opatření se týká pouze sester, které jsou odměňovány podle zákona o platu, tedy pracují ve státních zdravotnických zařízeních. „Sestrám, které jsou odměňovány podle zákona o mzdě, se přidá od 1. ledna 2018, protože navýšení pošleme do úhradové vyhlášky,“ dodal ministr." Pracujeme jako zdravotní sestry v soukromé nemocnici a musíme říct, že se v práci nijak "neflákáme", práci vykonáváme zodpovědně - jsme placené za odvedenou práci a ne za to, že chodíme do zaměstnání. V našem ZZ dostaneme od ledna 2017 přidáno 10% ze mzdy, Všechno tak, jak ministerstvo doporučilo. Všude se píše, že platy ve státní nemocnici jsou vyšší než v soukromých ZZ a proto nechápeme, proč se opět dělají rozdíly mezi zdravotníky ve státní sféře a v soukromé. Proč my budeme kráceny o půl roku o 2000,- měsíčně! Pane ministře, proč děláte takové rozdíly? Jak chcete dostat sestry do nemocnic, když Vy sám privilegujete jen určité nemocnice, ostatní ať se rozpadnou a personál odejde. Všichni nemohou dojíždět do velkých měst a naše ZZ je opravdu rok od roku lépe vybavené, modernizovaná oddělení, spousta nových nápadů atd.. Proč se snažíte nás zlikvidovat? Proč děláte rozdíly?!

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné