Ministr napaden na valné hromadě. Dohoda se stomatology v nedohlednu

Mimořádná valná hromada stomatologů, které se zúčastnil i ministr zdravotnictví David Rath, nedospěla k žádné dohodě o řešení stávající situace. Její, již tak velmi bouřlivou atmosféru, poznamenal úvodní incident při kterém byl ministr Rath fyzicky napaden. Týden zdravotnického neklidu tak odstartoval rvačkou…

Agresorem byl Miroslav Macek, který měl na valné hromadě zastávat funkci moderátora debaty. David Rath obdržel od Macka políček přes hlavu, posléze vznikla potyčka a oba muži museli být od sebe odtrženi. Macek již dříve avizoval, že si s ministrem chce vyřídit účty kvůli výrokům Ratha o jeho ženě, které pronesl v rozhovoru pro Lidové noviny. Rath krátce po ataku zamýšlel odejít, nakonec ovšem opět usedl za stůl na pódiu. Jiří Pekárek se jménem stomatologické komory za incident ministrovi omluvil.

Rath: nechcete se mnou jednat

„Zdravotní politika ministra Ratha nám bere nejen jistoty, ale bere nám i prosperitu,“ prohlásil prezident České stomatologické komory Jiří Pekárek. Dále uvedl, že stomatologové nemohou za současné situace poskytovat svým pacientů některé služby, nelíbí se jim také způsob, jakým ministr Rath prosazuje některé zákony a vyhlášky.

Rath zas několikrát obvinil stomatology z toho, že s ním odmítají jednat: „Pane prezidente, když jste měl nějaký problém, proč jste za mnou nepřišel?“ zeptal se ministr Jiřího Pekárka. „Diskuse s kolegy zubaři je velmi obtížná, protože oni jsou názorově jinde,“ řekl Rath, když měl zhodnotit svůj dojem z valné hromady.

Ministr zváží trestní oznámení

„Samozřejmě to zvážím,“ odpověděl ministr na otázku, jestli podá na Miroslava Macka trestní oznámení. Uvedl také, že podle jeho názoru prezident Pekárek napadení naplánoval. Zopakoval ale, že se nebrání další diskusi s lékaři.

Premiér Jiří Paroubek označil incident za politický. ODS se od něj distancovala.

(iso), www.Zdravi.Euro.cz

Další informace o valné hromadě stomatologů najdete ve Mladá fronta Zdravotnictví a medicínaZdraví.Euro.cz č.21, které vyjdou 26. 5. 2006.

Reakce čtenářů Zdraví.Euro.cz

rychlík vilem

Děkujeme p.Dr Macku za všechny,kteří již nemohou dále poslouchat sprosté urážky ratha.Ovšem za výchovu nevychovaného dospělého člověka mohou zčásti rodiče.Vždyt se veřejně chlubí a hlásí k bigamii/co na to lidovci./-to jsem chlap si ten člověk pravděpodobně o sobě myslí a přitom je krajně trapný narcis.Paroubek Rath Jandák toje trio k pohledání-vrána k vráně sedá-nejhůře na tom je,že tito lidé nám kaží o morálce a etice.

kozel karel

Obdivuji se odvaze p.Dr Macka,že před televizními kameramany našel.odvahu zpolíčkovat toho neurvalého arogantního,samolibého bigamistu ratha.


Ministr napaden na valné hromadě. Dohoda se stomatology v nedohlednu
Ohodnoťte tento článek!