Přejít na obsah

Ministr: Není to v pořádku

zpět
7.2.2008

Případ vyvěšených písemných oznámení na dveřích praktických lékařů ve zdravotním středisku V Aleji v Karviné- Ráji, kteří takto sdělovali pacientům, že bez zaplacení regulačního poplatku jim nevystaví recept, má rozuzlení. Po otištění článku v Deníku však oznámení zmizela a podle ministerstva zdravotnictví postup těchto lékařů v pořádku určitě není...

Pacienti, kterým se nelíbil nekorektní postup jejich lékařů, mají podle ministerstva zdravotnictví pravdu

„Pojištěnec si může stěžovat zdravotní pojišťovně, u které je pojištěný, tomu, kdo vydal rozhodnutí o registraci danému zdravotnickému zařízení. Zároveň jsme o této záležitosti informovali Sdružení praktických lékařů,“ tvrdí mluvčí ministerstva zdravotnictví Tomáš Cikrt. Předseda okresní pobočky Lékařské komory Ivo Němeček sdělil, že v současné chvíli žádný podnět z ministerstva zdravotnictví ještě nemá a nemůže předem vyvozovat závěry. „Výsledek šetření sdělím, až budu vědět víc a záležitost se posune dál. Nyní nevím, jestli to bude řešit lékařská komora a zda čestná rada rozhodne o důtce, napomenutí nebo pokutě. Také věc může řešit příslušný krajský úřad, u kterého jsou lékaři registrovaní, a tam by také mohla hrozit například napomenutí.“ Se třemi lékaři z tohoto střediska se pokoušela redaktorka včera v dopoledních hodinách spojit. Jeden z lékařů je podle slov zdravotní sestry na dovolené a ve dvou dalších ordinacích zvonil telefon, ale nikdo jej nezvedl. „Ještě jsem na středisku od té doby nebyla, takže nevím, jestli mi teď recept vydají bez čekání jako vždycky, nebo ne,“ řekla paní Marie z Karviné.

Monika Danková, Regionální deník


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

Regionální deník

Komentovat článek: Ministr: Není to v pořádku

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Ministr: Není to v pořádku

Komentáře

další 4 komentáře
Nevolič KDU a ODS a Cikrte lžeš  | 8. 02. 2008 07:07

Vše co od této chvilky vyprodukuje min.zdravotnictví je lež a jenom touha Julína a jemu podobných po penízích.Po reportáži o prodeji sedmnácti objektů ministerstvem,jsem až navěky přesvědčen o totálním podvodu na člověka a lid této země.Těm zmetkům jde fakt jen o prachy.Konec. Ostatní mne omluvte,že jsem psal o jiném problému,ale nedalo se jinak.

Talk Konečně jasno!  | 7. 02. 2008 19:43

Konečně se objevila pravda! Po celou dobu jsem se domníval,že ministrem zdravotnictví je dr.Julínek.Však byl jsem zmaten,že častěji byl viděn a slyšen "pouze"mluvčí mgr.Cikrt.Dnes došlo k vyjasnění. Foto pana mluvčího s následný: Ministr:... je neklamným důkazem,kdo je ministr zdravotnictví České republiky(s.r.o.)

Martin Vedral Recepty  | 7. 02. 2008 11:20

Problém je v tom, že u mnohých kolegů byli lidé zvyklí chodit si pro recept. "pane doktore, napiště mi..." Lékař srazil paty a bez vyšetření napsal. V takových ordinacích dneska pochopitelně nastanou potíže a objevuje se masové vykazování minimálních kontaktů... Kde preskripci předcházelo vyšetření, potíže nejsou. Je však skupina nemocných, kteří berou různé preparáty dlouhodobě a kde není vyšetření třeba provádět při každé preskripci.

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné