Ministr odvolal Rögnerovou z funkce ředitelky FN Motol

Odvolání senátorky Heleny Rögnerové z místa ředitelky Fakultní nemocnice Motol (FNM) podepsal včera ministr zdravotnictví Bohumil Fišer. „Ministr si nechal provést řadu právních expertiz, aby odvolání bylo v pořádku,“ uvedl zdroj blízký ministerstvu zdravotnictví. Po téměř dva roky trvajících soudních sporech tak bude mít FNM opět pouze jednoho šéfa…

Praha – – Miloslava Ludvíka.

Rögnerová byla z funkce ředitelky FNM poprvé odvolána 11. listopadu 1999 bývalým ministrem zdravotnictví Ivanem Davidem. Zároveň jí byla zaslána výpověď z pracovního poměru. Důvodem byly údajné hrubé nedostatky v hospodaření nemocnice zjištěné ministerskou kontrolou. Bohumil Fišer však při svém nástupu do funkce prohlásil výsledek kontroly za neplatný. Senátorka u městského i odvolacího soudu prokázala, že jí odvolání ani výpověď nebyly doručeny. Výrok odvolacího soudu jí přesně před měsícem dal za pravdu, a tím jí umožnil stát se opět šéfkou motolského kolosu.

„Nyní se ministerstvo bude snažit odvolání Rögnerové doručit. Předpokládáme, že se tomu bude senátorka vyhýbat,“ konstatoval náš zdroj. Senátorčin tajemník Jaroslav Menčík je však jiného názoru: „Paní senátorka bude respektovat ministrovo rozhodnutí.“ V současné době je Rögnerová na služební cestě na Moravě a do Prahy by se měla vrátit koncem tohoto týdne.

(ira), Slovo, 18.7.2001

Ohodnoťte tento článek!