Ministr tvrdí, že lékárníci si najali firmu proti státu

„To nás šokuje. Lékárníci si najali proti občanům země specializovanou firmu, která má za úkol zpracovat veřejné mínění tak, aby bylo nakloněno zdražování léků,“ prohlásil Rath…

Ministr zdravotnictví David Rath včera ostře napadl Českou lékárnickou komoru a obvinil ji, že si najala mediální agenturu proti státu.

„To nás šokuje. Lékárníci si najali proti občanům země specializovanou firmu, která má za úkol zpracovat veřejné mínění tak, aby bylo nakloněno zdražování léků,“ prohlásil Rath.

Ministerstvo zadalo nezávislé právní firmě analýzu tohoto kroku, protože se domnívá, že „komora nejspíše nabádá majitele a zaměstnance lékáren, aby se dopustili záměrného zkrácení daně a neoprávněného snížení platby sociálního a zdravotního pojištění“.

Rath soudí, že lékárníci mají přispívat na financování této firmy podivnými kroky ze svého platu. Domnívá se, že může jít o trestný čin.

Prezident komory Lubomír Chudoba to ale odmítá. „Jestli má pan ministr pocit, že jde o trestný čin, ať podá trestní oznámení. Já si ale myslím, že pravdu nemá,“ prohlásil.

Rath novinářům také rozdal dokumenty o tom, že Chudoba s předsedou Sdružení praktických lékařů pro děti a dorost se zapojili do kampaně europoslanců za ODS Milana Cabrnocha a Miroslava Ouzkého, kde vedle ODS je podle Ratha propagován i projekt internetových zdravotních knížek IZIP.

„Tento fakt nás utvrzuje v názoru, že minimálně za částí avizovaných protestů stojí ODS,“ prohlásil Rath.

Ministr projekt už dlouho kritizuje, protože je financován VZP, tedy z veřejných peněz, a na jeho realizaci má v letošním roce být z prostředků VZP vydáno 180 miliónů.

Václav Pergl, Právo

Jana Aschermannová

Rath se zbláznil odvezte ho na státní psychiatrii ať se mu dostane řádné

péče.

O.Bednarik

Ten člověk je zoufalec…

Mgr. Filip Adámek

Rath se nezbláznil. Má to vše perfektne spočítáno. Přivede postupně ke krachu většinu lékáren (a potažmo celé zdravotnictví do stavu před rokem 1989). Toho samozřejme využije Zentiva a koupí 60% krachujících lékáren, ze kterých si uděla svoji síť, kterou si bude sama zásobovat jen svými generyckými léky (protože na vlastní výzkum se nezmůže – jednodušší je patent včas ukrást a po jeho skončení ihned rozjet výrobu). Přez vysoce postavenou osobu, která je Rathovou blízkou přítelkyní se Rath dostane výhodně k balíku akcií které astronomicky vyletí nahoru a bude zavodou. Pro pacienty to bude znamenat to, že pokud budou chtít jiné léky než „made in Zentiva“, návštěvu nemocniční lékárny (za předpokladu, že ta ještě bude mít finance na nákup zahraničních preparátů), vystát delší frontu a možná

se ani nedočkat.

PharmDr. Jan Šaloun

Moc by mě zajímalo, kdo zpracoval KSČSSD reklamní kampaň na jejich současnou oranžovou revoluci. Někdo asi ano. Je to sice na východní frontě obnošená vesta, ale určitě to není z jejich hlavy.

Se svojí současnou rétorikou by těžko dali dohromady něco jiného než srp s kladivem. Přitom je škoda, že tento léty ověřený symbol leží od doby, kdy dozrály třešně, ladem. Takže si myslím, že jestli chce někdo obalamutit veřejné mínění, a

navíc za státní peníze, je to naše milovaná strana a vláda. Nevím jak čtenáři, ale já si zvolna balím чемодан.

Vzpomínám si totiž, jak mi kdysi otec radil „synku, jestli se ještě někdy znovu dostanou k moci ty rudý k..vy, tak si nazuj pořádný boty a přes Plzeň upaluj pryč“. Inu, dochází na jeho slova.
Ohodnoťte tento článek!