Přejít na obsah

Ministr zdravotnictví se sejde s poskytovateli hospicové péče

zpět
6.1.2017
JUDr. Ing. Miloslav Ludvík, MBA
zvětšitJUDr. Ing. Miloslav Ludvík, MBA
Autor: Motol

JUDr. Ing. Miloslav Ludvík, MBA | Autor: Motol

 

Ministr zdravotnictví Miloslav Ludvík (ČSSD) bude jednat se zástupci Asociace poskytovatelů hospicové paliativní péče.

Předseda asociace Robert Huneš plánuje ministrovi i jeho náměstkům předložit mimo jiné podklady asociace pro samostatný zákon, který by upravoval tento typ péče o umírající. Kvůli hospicové péči se ministr Ludvík ve čtvrtek setkal s prezidentem Milošem Zemanem. Hlava státu dlouhodobě zakládání hospiců podporuje. V minulosti se prezident vyjádřil, že by k tomu mimo jiné mohla církev využít majetek získaný z restitucí.

Asociace bude po ministrovi také požadovat, aby přesvědčil zdravotní pojišťovny k nasmlouvání hospicové péče v domácím prostředí u členů asociace. Zatímco opatrování v lůžkových hospicích je standardně částečně hrazeno ze zdravotního pojištění, přičemž podle expertů tam částka z pojištění srovná asi polovinu nákladů na péči, u mobilní hospicové péče tomu tak není. Loni v dubnu začala Všeobecná zdravotní pojišťovna zkušebně proplácet péči v sedmi mobilních hospicích. Jedná se o pilotní projekt, který by měl vést k vytvoření systému financování této péče.

Zástupci asociace, která sdružuje tři desítky poskytovatelů lůžkové i domácí hospicové péče, chtějí ministrovi předat také standardy asociace a seznámit ho s jejími dalšími plány.


Komentovat článek: Ministr zdravotnictví se sejde s poskytovateli…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

Komentáře

Do této diskuse prozatím nikdo nepřispěl.

přidat komentář
 
 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné