Přejít na obsah

Ministr zdravotnictví se setká s prezidenty odborných komor

zpět
2.10.2006

Ministr zdravotnictví Tomáš Julínek se dnes setká s šéfy tří odborných komor - lékařské, stomatologické a lékárnické. Prezident České lékařské komory Milan Kubek ho hodlá na tomto setkání vyzvat, aby nerušil vyhlášku o rámcových smlouvách...

Řekl to ČTK. Vyhláška je vzorem pro uzavírání nových smluv lékařů s pojišťovnami.

Pro prezidenty stomatologické a lékárnické komory Jiřího Pekárka a Lubomíra Chudobu bude dnešní schůzka již druhým setkáním s ministrem Julínkem. Poprvé s ním hovořili před téměř dvěma týdny, kdy je přijal jako členy krizového štábu lékařů, lékárníků a nemocnic. Tehdy se ministr shodl s těmito kritiky svého předchůdce Davida Ratha (ČSSD) na tom, jak řešit finanční krizi ve zdravotnictví.

Na tomto jednání byli i představitelé některých organizací soukromých lékařů, kteří jsou současně členy představenstva České lékařské komory. Souhlasili s představiteli krizového štábu v kritice zákona o neziskových nemocnicích a protestovali rovněž proti vyhlášce o rámcových smlouvách.

Podle Kubka tím porušili usnesení komorového sjezdu, který zavázal představenstvo, aby prosazovalo zákon o neziskových nemocnicích a vyhlášku o rámcových smlouvách.

Julínek v rozhovoru pro Hospodářské noviny 15. září nazval lékařskou komoru zpolitizovanou organizací. Podle ministra by neměli být členy komory lékaři zaměstnaní v nemocnicích, pouze lékaři se soukromou praxí. Představenstvo ČLK týž den odmítlo ministrova slova o zpolitizování lékařské komory.

ČTK


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

ČTK

Komentovat článek: Ministr zdravotnictví se setká s prezidenty…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Ministr zdravotnictví se setká s prezidenty…

Komentáře

dalších 7 komentářů
Irena Soukupová Re:v té redakci  | 3. 10. 2006 15:26

Pane, váš způsob vyjadřování je neomluvitelný, ráda bych vás požádala, abyste se v něm mírnil. Evidentně svým chováním obtěžujete i čtenáře ZDN.cz. Pokud si za svými názory stojíte, jistě vám nebude vadit, když ve svém příštím příspěvku uveřejníte své jméno i funkční email. I. Soukupová redaktorka ZDN.cz

Petr Máca Redakci k inspiraci.  | 2. 10. 2006 22:33

Postupem času získávám pocit, že se diskusní fórum ZDN stává z místa pro mnohdy zajímavou výměnu názorů místem pro hloupé a zbytečné vulgarismy hloupých jedinců. Na některých diskusních fórech lze svůj názor "vyvěsit" jen podepsaný a s funkčí emailovou adresou. Nestálo by to za inspiraci?

Petr Máca Re:Jistota desteinasobně  | 2. 10. 2006 22:28

Doktor Julínek a celá ODS měla největší podporu voličů, ačkoliv na rozdíl od ČSSD nic nezakrývali a svou představu dali svým kritikům dlouhou dobu k dispozici. Doktor Rath nastoupil na ministerstvo bez absolutně jakéhokoliv mandátu od voličů a prosazoval tam změny, které neměly vůbec nic společného s deklarovaným programem vlády Jiřího Paroubka. Tolik k tomu mandátu. A jinak zatím mám ten pocit, že se ministr Julínek snaží znovuobnovit dialog se všemi zdravotníky, k dialogu na rozdíl od exministra Ratha přizval i zástupce pacientů. Dál se snaží odstranit ty dopady kroků doktora Ratha, které podle názoru mnoha zdravotníků ale i právníků, jsou v přímém rozporu s legislativou. Tak nevím, jaký chaos má po Julínkovi zůstat.....

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné