Ministr zdravotnictví vyhlásil výběrové řízení na ředitele SÚKL

Titulní obrázek

Ministr zdravotnictví Tomáš Julínek (ODS) vyhlásil výběrové řízení na místo ředitele Státního ústavu pro kontrolu léčiv (SÚKL). V září odvolal z této pozice Michala Sojku, kterého do ní dosadil bývalý ministr David Rath. Rovněž vypsal řízení na funkce ředitele Koordinačního střediska transplantací v Praze a ředitele Nemocnice Na Homolce. Ministerstvo o tom informuje na svých internetových stránkách…

Praha –

Dlouholetého Rathova spolupracovníka v září dočasně nahradila v čele SÚKL uznávaná odbornice a dosavadní členka nejužšího vedení ústavu Jitka Šabartová.

Sojka spolupracoval s Rathem již v době, kdy byl pozdější ministr prezidentem České lékařské komory. Rath si ho přivedl na ministerstvo jako šéfa kabinetu svých poradců, pak jej jmenoval ředitelem ústavu. Za dobu působení Ratha odešlo a přišlo na ministerstvo asi sto zaměstnanců, což činí téměř 30 procent ze všech odchodů zaměstnanců od počátku roku 2001, uvádí se dále na stránkách ministerstva.

Důvodem odvolání dosavadního ředitele Sojky byla skutečnost, že byl jmenován bez výběrového řízení a bez znalostí i

zkušeností, které nový ministr vyžaduje od člověka pověřeného řízením tak významné státní autority, zdůvodnil Sojkovo odvolání již dříve mluvčí ministerstva Tomáš Cikrt. Ředitelé Koordinačního střediska transplantací v Praze a Nemocnice Na Homolce odešli ze svých funkcí na základě vlastního rozhodnutí.

Přihlášky musí kandidáti zaslat do 24. listopadu na personální odbor ministerstva zdravotnictví.

ČTK

Ministr zdravotnictví vyhlásil výběrové řízení na ředitele SÚKL
Ohodnoťte tento článek!