Ministryně hledá ve výběrovém řízení nového ředitele pražské VFN

Ministryně zdravotnictví Marie Součková hledá ve výběrovém řízení nového ředitele Všeobecné fakultní nemocnice. Součková řekla, že chce do čela zařízení člověka, který bude mít současně ekonomické a právní či medicínské vzdělání. Uzávěrka konkurzu je 9. dubna….

PRAHA –

Nynější ředitel Pavel Horák je vedením nemocnice pouze pověřen. Do funkce byl jmenován bez konkurzu ze dne na den. Jeho předchůdce Martin Holcát se totiž s ministryní střetl kvůli jejímu plánu rušit dětská lůžka v této nemocnici.

Ministryně ho loni 26. listopadu odvolala bez udání důvodu. Od svého záměru rušit dětská lůžka ustoupila, protože se setkal se všeobecným nesouhlasem. Horák řekl, že s přihláškou do konkurzu počítá, připravuje si již potřebné podklady.

ČSSD: nejvhodnější kandidát je Svoboda

Dalším kandidátem na tuto funkci je pracovník nemocnice František Svoboda. Ministryni ho v úterý navrhla odborná komise ČSSD, která ho považuje za nejvhodnějšího kandidáta.

Člen komise Jiří Vondruška sdělil, že Svoboda bude v následujících dnech vyzván, aby se do konkurzu přihlásil. Svoboda pracuje v barokomoře na 4. interní klinice.

„Zatím jsem vyjádření odborné komise neobdržela,“ řekla ministryně a poznamenala, že jedna věc je doporučení. „Pokud někdo chce, tak se musí do výběrového řízení přihlásit a doložit potřebné vzdělání, aby příležitosti byly rovné,“ uvedla.

Horák: na prvním místě bude ekonomika

Nynější ředitel Horák řekl, že předloží výběrové komisi koncepci rozvoje nemocnice, ze které vyplyne odpověď na všechny případné otázky jejích členů. Na prvním místě bude ekonomika – dříve nemocnice byla v propadu, nyní hospodaří vyrovnaně; jako jedna z mála fakultních nemocnic dokonce i s mírným přebytkem.

„Podařilo se to tvrdým omezením výdajů, včetně toho, že odborové organizace přistoupily na zmrazení mezd. Na druhé straně jsou zaměstnanci mzdově zainteresováni,“ sdělil svůj recept Horák. Pracoviště, jež dobře hospodaří a jsou v zisku, mají navýšené prostředky na odměny.

ČTK

Ohodnoťte tento článek!