Přejít na obsah

Mladá dívka utrpěla ve FN Ostrava popáleniny při léčbě lupénky

zpět
5.2.2011
FN Ostrava
zvětšitFN OstravaZdroj: www.fnspo.cz

FN Ostrava | Zdroj: www.fnspo.cz

 

Sedmnáctiletá dívka utrpěla při léčbě lupénky v ostravské fakultní nemocnici závažné popáleniny na 80 procentech těla.

Nemocnice ji chce odškodnit. Podle předběžných odhadů selhal přístroj na ozařování pacienta ultrafialovým světlem. O případu dnes informovaly deník Blesk a server iDnes.cz. Mluvčí ostravské policie Gabriela Holčáková ČTK potvrdila, že se kriminalisté případem už začali zabývat.

Stejně tak věc prošetřuje i nemocnice. „Okolnosti události prověřujeme. Potřebujeme čas na revizi přístroje,“ řekl ČTK mluvčí nemocnice Tomáš Oborný. Vedení nemocnice pochybení připouští a je připraveno dívku odškodnit. „Výši odškodnění v tuto chvíli nelze odhadnout. Stanovit ji budou muset odborníci,“ řekl Oborný.

Policie se případem se zabývá od dnešního dne. Případného viníka čeká obvinění z ublížení na zdraví z nedbalosti. „V tuto chvíli jsme na začátku vyšetřování. Zatím jsme vyslechli otce poškozené. Další výslechy budou následovat,“ řekla Holčáková. Dodala, že s největší pravděpodobností se policie obrátí na soudní znalce, kteří by měli vypracovat znalecké posudky.

Dívka 24. ledna poprvé podstoupila takzvanou fototerapii, což je léčba světlem. Sestra ji uzavřela v kabině, která ozařuje celé tělo nahého pacienta ultrafialovým světlem. Místo tří minut byla pacientka vystavena působení paprsků téměř deset minut.

Pacientka Romana Foldynová serveru řekla, že podle zdravotní sestry se pravděpodobně pokazil časovač, který měl přístroj vypnout. „Bylo to hrozné. Pálilo mě skoro celé tělo. Měla jsem zimnici i horečku. A když začaly praskat vodnaté i krvavé puchýře, pyžamo se mi lepilo na kůži. Už bych to nikdy nechtěla zažít,“ vylíčila serveru dívka, která už týden leží v popáleninovém centru stejné nemocnice.


Klíčová slova

Autoři

ČTK

Komentovat článek: Mladá dívka utrpěla ve FN Ostrava popáleniny…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Mladá dívka utrpěla ve FN Ostrava popáleniny…

Komentáře

dalších 12 komentářů
Tomáš Ježek Přejeme brzké uzdravení  | 7. 02. 2011 01:05

Ahoj, vím jaké to je trápení s lupenkou a teď navíc popálení. Kdyby tenhle incident mohl odstranit místa s lupenkou byl by to nádherný zázrak. A tak držím pěsti ať se zotavíš a přijmeš to a se jako tě přijímá ten který tě má rád více než vzhled

člověk léčený Mám ze sebe radost.  | 5. 02. 2011 19:25

já jsem tak chytrý a tak všemu rozumím. Možná bych za to měl brát nějaké peníze.

člověk léčený nespoléhejte na profesionály  | 5. 02. 2011 17:35

Informovaný souhlas, co se může stát když.....Ke každému přístroji , který si koupíte pro aplikaci fototerapie v domácím prostředí je návod a instrukce , jak postupně zvyšovat dávky,na jakém počtu minut začít, i přiložený záznamník na počet ozáření. Jen v našem zdravotnictví platí, neinformuj se, naprosto důvěřuj, možná i přežiješ!

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné