Přejít na obsah

Mladí lékaři před atestací dostanou peníze na vzdělávání

zpět
16.9.2009

Mladí lékaři před atestací mohou dostat peníze na nezbytné vzdělávání. Částky v řádu tisíců mohou získat z nového projektu Iuventus Medica, který spadá pod Nadaci Charty 77. Od října do konce roku rozdělí nadace 800.000 korun, v budoucnu by měly projekt sponzorovat hlavně farmaceutické firmy. Novinářům to řekl prezident České lékařské komory (ČLK) a iniciátor projektu Milan Kubek...

„Podmínkou pro získání finančního příspěvku je prokázání nákladů na kurzovné nebo odbornou literaturu,“ uvedl Kubek. Pokud začínající doktor požádá o příspěvek, ČLK prověří, že je skutečně lékař, je členem komory a nemá atestaci. „Je jisté, že ta podpora se nebude moci pohybovat v řádech desetitisíců pro jednotlivé lékaře, ale nějak se začít musí,“ dodal.

Příprava na atestaci stojí 1000 až 15.000 korun za jeden den kurzu. Podle Kubka přitom kurzy trvají třeba i měsíc. Po dobu konání kurzu si navíc mladý lékař musí často platit ubytování v místě konání, samozřejmostí je nákup odborné literatury. Nástupní plat lékaře bez atestace je prý 18.000 až 20.000 korun měsíčně. Letos byly navíc zavedeny poplatky za závěrečnou atestační zkoušku, pohybují se mezi 3500 a 7000 korun.

První peníze na rozjezd projektu poskytla Asociace inovativního farmaceutického průmyslu. Informace o tom, jak si o peníze požádat, získají zájemci prostřednictvím ČLK.

Právě kvůli nespokojenosti s možností dalšího vzdělávání nebo s pracovními podmínkami odchází až čtvrtina mladých lékařů pracovat do zahraničí.

ČTK


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

ČTK

Komentovat článek: Mladí lékaři před atestací dostanou peníze na…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Mladí lékaři před atestací dostanou peníze na…

Komentáře

dalších 25 komentářů
misch Re:nesmysl  | 29. 09. 2009 18:34

přesně tak

katango Re:Politici nepotřebují lékaře?  | 17. 09. 2009 12:38

A proč se vlastně nevybodnout na práci ve zdravotnictví a nezřídit si léčitelské praxe ! Trochu toho humbuku kolem a jaký budem najednou majetný ! Trochu znát bylinky,abychom věděli,který jsou jedovatý a z ostatních míchat čaje "individuálně" pro každého zákazníka zvlášť.Trochu znalostí z mineralogie,jen abychom poznali,o jaký "léčivý" kámen se jedná.Pár znalostí o čakrách,stačí pár hodin a budem moct dělat znalce.A destilovaná voda či mléčný cukr neublíží nikomu,jak se dnes a denně ukazuje,maximálně tak pacientově peněžence.Jsme my to ale pitomci.Jak bychom se mohli mít !

BLB Re:Problem financovani dalsiho vzdelavani lekaru  | 17. 09. 2009 11:05

Dnes každá banka ví, že to nesplatí do konce života!

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné