Mladoboleslavská nemocnice má nového ředitele

Raduan Nwelati. To je jméno muže, který byl prozatímně pověřen řízením mladoboleslavské Klaudiánovy nemocnice. Boleslavskému deníku to včera exkluzivně potvrdil mluvčí Středočeského kraje Martin Kupka. Raduan Nwelati předsedou místní organizace Občanské demokratické strany a lékařem…

Mladá Boleslav – Raduan Nwelati. To je jméno muže, který byl prozatímně pověřen řízením mladoboleslavské Klaudiánovy nemocnice. Boleslavskému deníku to včera exkluzivně potvrdil mluvčí Středočeského kraje Martin Kupka.

Raduan Nwelati je zastupitelem v Mladé Boleslavi, předsedou místní organizace Občanské demokratické strany, lékařem a od čtvrtka také ředitelem nemocnice.

„Pan Nwelati byl pověřen řízením nemocnice do doby, než bude vybrán nový ředitel,“ řekl mluvčí Středočeského kraje Martin Kupka.

Raduan Nwelati byl pověřen řízením nemocnice, protože byl do té doby zástupcem bývalého ředitele Luďka Nečesaného. Ten rezignoval na svou funkci již před časem, protože údajně dostal nabídku na lukrativnější místo.

Nový ředitel vzejde z výběrového řízení, které provede úřad Středočeského kraje. Podle našich informací dorazily na kraj tři přihlášky. Jejich jména ale úředníci odmítli zveřejnit.

„Jména nezveřejňujeme, protože by mohlo dojít k ovlivnění výsledku výběrového řízení. Dále se musíme držet zákona o ochraně osobních údajů,“ řekl mluvčí Kupka.

Sám nový ředitel Klaudiánovy nemocnice Raduan Nwelati se ke svému jmenování zatím nechce z pochopitelných důvodů příliš vyjadřovat. Boleslavskému deníku pouze sdělil, že má pocit velké odpovědnosti. Co teď nemocnici čeká, není jasné.

Sám nový ředitel nám řekl, že v nejkratší době se nechystá k zásadním personálním změnám. Podle informací Středočeského kraje by mohl Nwelati nemocnici řídit až do září.

Právě tehdy by mohly být známy první výsledky výběrového řízení na nového ředitele. Není zatím ani známo, jestli se výběrového řízení účastní také Nwelati.

To, že má nemocnice nového ředitele, nevěděli včera odpoledne ani námi dotazovaní zaměstnanci. „Pan Nwlati? Zatím jsem nic neslyšela,“ řekla jedna ze zdravotních sestřiček.

PAVEL SVAČINA, Boleslavský deník

Ohodnoťte tento článek!