Přejít na obsah

Mluvčímu ministerstva zdravotnictví hrozí žaloba

zpět
19.9.2006

Po deseti dnech práce už hrozí novému mluvčímu ministerstva zdravotnictví Tomáši Cikrtovi žaloba. Podat ji na něj chce Pavel Kubíček, blízký spolupracovník exministra Davida Ratha (ČSSD). Kubíček od Cikrta žádá, aby odstranil jeho jméno na webu ministerstva ze zprávy, že si náměstci a ředitelé odborů přijdou ve správních radách neziskových nemocnic na 1,4 miliónu ročně...

PRAHA -

„Nejsem už zaměstnanec ministerstva, takže nemohu zastupovat stát v neziskových nemocnicích. Pokud mé jméno neodstraní, podám na něj žalobu,“ řekl v pondělí Kubíček.

Cikrt uvedl, že opravu může udělat, nic to ale nemění na tom, že příkaz s rozdělením náměstků a ředitelů odborů do správních rad nemocnic existuje. V příkazu, který vydal Rath, byla uvedena i Kubíčkova funkce a on ji v té době zastával. Z ministerstva podle Cikrta odešel Kubíček stejně jako další Rathovi blízcí spolupracovníci, když zjistil, že Rath po volbách na ministerstvu končí. „Kdyby zůstal, příkaz by platil, tak by tito lidé ty peníze měli,“ prohlásil Cikrt.

Kubíček zakládal s Rathem Lékařský odborový klub (LOK), byl mluvčím České lékařské komory (ČLK), když byl Rath jejím prezidentem. Rath si ho vzal i na ministerstvo jako ředitele odboru přímo řízených organizací. V době povolebních vyjednávání o vládě Rath Kubíčka přemístil do VZP, kterou vede další jeho kolega z LOK a ČLK Pavel Horák. Horáka do funkce jmenovala Poslanecká sněmovna.

Právo


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

Právo

Komentovat článek: Mluvčímu ministerstva zdravotnictví hrozí žaloba

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

1 nejnovější komentář k článku Mluvčímu ministerstva zdravotnictví hrozí žaloba

Komentáře

1 komentář
Martin Vedral Jen ať Pavel Kubíček ve zmíněné zprávě zůstane. Zaslouží si to!  | 19. 09. 2006 16:56

A také bude zajímajé rozplétat údajné nezákonné vydávání potvrzení odborné způsobilosti lékařům bez atestace z příslušného oboru. Tento referát měl Pavel Kubíček na MZ na starosti. Bylo by zajímavé zjistit, zda byla odborná způsobilost pro obor angiologie udělena Milanu Kubkovi, prezidentovi ČLK - atestaci z angiologie prý nemá, licenci ČLK získal "na výjimku"... Také nápad pro novináře investigativce.

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné