Moderní nemocniční areál přinese Prostějovanům komfort

Pokud prostějovská nemocnice dostane v příštím roce státní dotaci ve výši 200 milionů korun, v polovině roku by mohl nový areál s pěti sty lůžky začít plně sloužit veřejnosti. Pacienti tak získají moderně vybavené zařízení s pavilony pod jednou střechou. „Za posledních pět let bylo proinvestováno přes sedm set milionů korun. Kromě požadované dotace, bude potřeba ještě sto milionů korun…

PROSTĚJOV – na opravu částí nejstarších objektů nového areálu. Do dvou let by měl být dokončen i poslední pavilon pro interní oddělení,“ uvedl poslanec Miloslav Vlček. Připomenul, že na dostavbu nemocnice čekali Prostějovští přes dvacet let.

V novém areálu bude šest operačních sálů, lůžková oddělení chirurgie a urologie, gynekologie a porodnice či ortopedie a další pracoviště. „Pacientům nabídneme dvoulůžkové pokoje s vlastní toaletou a sprchou. Klienti uvítají i moderní stravovací provoz, kdy bude jídlo připravováno pro každého pacienta samostatně. Provoz ve starém areálu patřil k nejhorším v republice,“ přiblížila vysoký standard zázemí ředitelka nemocnice Marie Nývltová. Nový areál umožní zavedení jednodenní chirurgie a také hospitalizaci rodinných příslušníků.

Jediný areál odbourá náklady na zdvojený provoz ve výši 20 milionů korun ročně. „Odpadne převážení stravy, prádla, léků, zdravotnického materiálu, ale také pacientů a personálu mezi areály, vzdálenými od sebe pět kilometrů,“ dodává ředitelka.

V prostějovské nemocnici je ročně hospitalizováno 16 tisíc nemocných, v ambulancích lékaři ošetří přes tři sta tisíc pacientů.

(ouj), Hanácký a středomoravský den, 19.7.2001

Ohodnoťte tento článek!