Modernizace slánské nemocnice bude pokračovat změnou vytápění

pokoj, nemocnice, pacientka

Modernizace slánské nemocnice bude pokračovat změnou vytápění. Nyní končí poslední úpravy opraveného pavilonu, kde sídlí oddělení gynekologie včetně ambulancí, dětské oddělení a také porodnice. ČTK to řekl místostarosta Slaného Milan Grohmann.

Spádová oblast Nemocnice Slaný, která je příspěvkovou organizací města, je zhruba 100.000 obyvatel.

Zatímco modernizovaná lůžková oddělení fungují od loňska, práce na některých ambulancích končí nyní. Pavilon prošel kompletní proměnou, až několik desítek let staré interiéry se změnily v komfortní prostory pro pacienty i personál. Nové jsou veškeré rozvody, přibylo také nové vybavení.

Změna systému vytápění by měla být letošní největší investicí v areálu nemocnice. Ta je nyní vytápěna jednou centrální kotelnou. Ředitel slánské nemocnice Jiří Šimák už dříve řekl, že by se mělo parní vytápění změnit na teplovodní a vzniknout by měla lokální topeniště v jednotlivých budovách. „Možností je několik, přesnou podobu projektu bude město ještě řešit,“ uvedl Grohmann. Kolik přesně bude změna vytápění stát, určí až projekt. Bude se jednat o milionové částky.

Město začalo opravovat pavilon gynekologie loni v červnu. Postupně k projektu, který byl částečně dotovaný evropskými penězi, přidalo další peníze tak, aby byly rovnou zrenovovány také prostory přiléhající k opravovaným oddělením. Celkem opravy stály přes dvacet milionů korun.

Modernizace slánské nemocnice bude pokračovat změnou vytápění
Ohodnoťte tento článek!