Modernizace vytápění ve slánské nemocnici začne příští rok

chodba, nemocnice

Rekonstrukce vytápění v městské slánské nemocnici za více než deset milionů korun začne příští rok. Město dá nyní zpracovat energetický posudek, který musí podle zákona projekt mít. ČTK to řekl starosta Slaného Martin Hrabánek (ODS).

Město dříve uvažovalo o tom, že by se změna systému vytápění stihla ještě letos. „Tato akce se měla realizovat formou úvěru, peníze neměly jít z rozpočtu města,“ uvedl starosta. Pokud posudek potvrdí, že projekt je v pořádku, vypíše město ještě letos tendr na páce, které začnou až po ukončení topné sezony.

Ve slánské nemocnici v zimě skončily opravy několika oddělení, například gynekologického a také porodnice. Letos se počítá s modernizací výtahu za více než milion korun v budově B, kde je například oddělení chirurgie. Spádová oblast Nemocnice Slaný, která je příspěvkovou organizací města, má zhruba 100.000 obyvatel.

Rekonstrukce kotelen plánuje město také v budově muzea a základní škole v Palackého ulici. Ve škole by mělo být hotovo do konce prázdnin, v muzeu do konce září. Celkem město za projekty zaplatí přes dva miliony korun.

Ohodnoťte tento článek!