Moji hlavu chtějí KSČM a ČSSD, tvrdí Musílková

Ředitelka Všeobecné zdravotní pojišťovny (VZP) Jiřina Musílková očekává, že ve Sněmovně budou poslanci hlasovat pro její odvolání. Podle šéfky největší zdravotní pojišťovny budou pro změnu ve vedení VZP „nejméně dvě politické strany, tedy KSČM a ČSSD“. Musílková to řekla ve čtvrtečním rozhovoru pro Radiožurnál.

PRAHA – Sněmovna by měla o odvolání Musílkové, popř. o jejím nástupci hlasovat na schůzi v polovině ledna. Šéfka VZP je smířená s tím, že 111 hlasů, kterými disponují ve Sněmovně poslanci soc. dem. a komunisté, bude stačit k jejímu odvolání.

Musílková se ohradila proti tvrzení ministra zdravotnictví Davida Ratha (za ČSSD), jenž řekl, že jediným důvodem, proč Musílková setrvává ve funkci, jsou peníze. Musílková bude mít po odvolání nárok na vyplacení mzdy podle pracovněprávních předpisů. „Není to pravda,“ reagovala v rozhlase šéfka VZP.

Podle ní její původní rozhodnutí o rezignaci bylo „příliš emotivní“, odůvodnila jej tlaky na její osobu. Názor prý změnila, když si uvědomila, že by VZP postrádala do zvolení nového šéfa statutárního zástupce.

Mezi Pečenkou a Musílkovou je dusno

Musílková není spokojena s komunikací s nuceným správcem VZP Antonínem Pečenkou. „Komunikujem spolu jenom písemně,“ zdůraznila Musílková. Podle ní Pečenka až příliš pečlivě vykonává státní dozor. „Nucený správce se ptá i na věci, které by z minulosti měl znát perfektně,“ naznačila Radiožurnálu ředitelka VZP, že Pečenka dříve byl jejím podřízeným.

Šetrnost nuceného správce může podle Musílkové vést k potížím zdravotnických zařízení. „VZP by například chtěla rekonstruovat či postavit nový pavilón v královéhradecké nemocnici, Pečenka však jeho financování zastavil,“ tvrdila Musílková. Podle ní tak hrozí i zřícení budovy.

Novinky.cz

Ohodnoťte tento článek!