Přejít na obsah

Moravskoslezské nemocniční lékárny se otevřou i o svátcích

zpět
20.3.2017
*lékárna, lékárník, léky
zvětšit*lékárna, lékárník, lékyZdroj: Shutterstock

*lékárna, lékárník, léky | Zdroj: Shutterstock

 

Moravskoslezský kraj změní otevírací dobu v lékárnách v krajských nemocnicích. Nově si v nich pacienti budou moci léky vyzvednout také během státních svátků.

Nemocniční lékárny budou o státních svátcích v provozu ve zdravotnických zařízeních v Karviné-Ráji, Havířově a Orlové na Karvinsku, Třinci-Podlesí na Frýdecko-Místecku, Frýdku-Místku, Opavě a Krnově na Bruntálsku.

„Chceme rozšířit služby a zkvalitnit péči o naše pacienty. Toto opatření přispěje k lepší dostupnosti lékárenské péče ve dnech, kdy jsou lékárny ve velkých nákupních centrech zavřeny a nemocným jsou k dispozici pouze vzdálené pohotovostní lékárny. Například pacienti z Karvinska tak o státních svátcích nebudou muset jezdit až do lékárny s pohotovostní službou v Ostravě,“ uvedl náměstek moravskoslezského hejtmana pro zdravotnictví Martin Gebauer (ANO).

Nově zavedenou službu budou moci pacienti poprvé využít 17. dubna na velikonoční pondělí. Nemocniční lékárny krajských nemocnic budou pak otevřeny i 8. května na Den vítězství, 28. září na Den české státnosti a 26. prosince na 2. svátek vánoční, a to v obvyklé provozní době.


Komentovat článek: Moravskoslezské nemocniční lékárny se otevřou i…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

Komentáře

Do této diskuse prozatím nikdo nepřispěl.

přidat komentář
 
 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné