Moravský sever: Šumperk prodá svůj podíl v privátní nemocnici

Město Šumperk prodá svůj podíl v soukromé nemocnici, která poskytuje zdravotní péči pro celý okres. Rozhodlo o tom zastupitelstvo. Radnice za prodej utrží 600.000 korun. Městu patřilo ve společnosti spravující nemocnici jedno procento. Informuje o tom dnes regionální deník Moravský sever…

Olomouc –

Zbylých 99 procent ovládá firma Agel z Třince, která provozuje prostřednictvím společnosti Euromednet na severní a střední Moravě síť nemocnic. „Agel městu nabídl, že podíl odkoupí. Hlasovací právo města je zanedbatelné a nemáme na nic vliv. Proti stávajícímu stavu se změní jen to, že se nezúčastníme valné hromady,“ řekla deníku vedoucí majetkoprávního odboru šumperské radnice Hana Répalová.

Agel městu nabídl, že přestože nebude mít v nemocnici žádný majetkový podíl, může Šumperk vyslat jednoho zástupce do dozorčí rady. Současnou společnost s ručením omezeným Nemocnice chce Agel transformovat na akciovou společnost.

Euromednet prostřednictvím společnosti Agel vstoupil do šumperské nemocnice v srpnu roku 2004, kdy odkoupil od dřívějších vlastníků přibližně třetinu podílů. Většinu Euromednet získal na konci září 2004, loni pak odkoupil zbývající podíly.

ČTK

Ohodnoťte tento článek!