Přejít na obsah

Mořského koníka jelo k moři kontrolovat celé vedení VZP

zpět
16.8.2011
VZP
zvětšitVZP
Autor: VZP

VZP | Autor: VZP

 

Všeobecná zdravotní pojišťovna (VZP) uspořádala každoroční inspekční cestu do Chorvatska a Řecka. Na kontrolu ozdravných táborů s názvem Mořský koník se podle zjištění týdeníku Týden tentokrát vypravilo celé osmičlenné vedení pojišťovny.

Náklady na cestu zatím nejsou známy, píše týdeník v novém čísle, které vyšlo v pondělí. Projekt Mořského koníka už v minulosti provázely nejasnosti.

„Bylo nás osm a na cestách jsme strávili týden. Úkoly jsme měli různé. Já jsem si prošel areál a promluvil si s lékařem a dětmi“ řekl poslanec za TOP 09 a člen dozorčí rady VZP Martin Gregora. Kromě kontrol si podle něho inspektoři užili i koupání a výlety. „To víte, že když už jedete tak daleko, že se i někam podíváte a vykoupete se,“ doplnil.

O tom, co měli na starosti ostatní členové inspekce, Gregora nevěděl. Mluvčí pojišťovny Jiří Rod Týdnu sdělil, že zkontrolovali smluvní ujednání v průběhu pobytu. „Kontroly zahrnovaly i jednání s majiteli komplexu v Řecku a provozovatelem komplexu v Chorvatsku a upřesňování na příští rok,“ doplnil.

Cestu podle Roda platila VZP z provozního fondu. Vyúčtování prý ještě není k dispozici. Podle cestovních kanceláří, které ozdravné pobyty v rámci projektu Mořský koník zajišťují, je ale cena za inspekce součástí zakázky. V lednu Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) zjistil, VZP platila v rámci ozdravného projektu pobyt u moře neexistujícím dětem. Za neobsazená místa vydala celkem 24 miliony korun. Pojišťovna přitom s Mořským koníkem měla úplně stejný problém i v minulosti.


Klíčová slova

Autoři

ČTK

Související články

24.6. Tiskové prohlášení VZP Tiskové prohlášení VZP
6 příspěvků
27.4. VZP tahá trn z paty nemocnic, dá 55 milionů na mzdy lékařů VZP tahá trn z paty nemocnic, dá 55 milionů na mzdy lékařů
0 příspěvků
8.11. Rozhoupaná křesla Rozhoupaná křesla
4 příspěvků
9.8. VZP potvrdila jednání s IZIP o převodu hlasovacích práv VZP potvrdila jednání s IZIP o převodu hlasovacích práv
4 příspěvků

Komentovat článek: Mořského koníka jelo k moři kontrolovat celé…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Mořského koníka jelo k moři kontrolovat celé…

Komentáře

dalších 6 komentářů
Emily Zloději  | 17. 08. 2011 10:20

V lednu Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) zjistil, VZP platila v rámci ozdravného projektu pobyt u moře neexistujícím dětem. Za neobsazená místa vydala celkem 24 miliony korun. Pojišťovna přitom s Mořským koníkem měla úplně stejný problém i v minulosti....... ...................................................................................................................... jupíííí, už vím, kam půjdu pracovat....do VZP

98 Úžasná dovolená  | 16. 08. 2011 21:46

za peníze pojištěnců VZP.

Pepa Vedení  | 16. 08. 2011 16:19

si udělalo hezkou týdenní dovolenou za naše peníze

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné