Most nechce nemocnici dát peníze na rentgen

Město Most nepřispěje tamní nemocnici 16 miliony na zakoupení speciálního přístrojového vybavení. Městští radní se odvolávají na fakt, že nemocnici již dříve poskytli milionové dotace. „Nedávno město věnovalo nemálo peněz na investice, jež se k nemocnici přímo vztahují a zkvalitňují její služby,“ uvedla mluvčí magistrátu…

Most – Město Most nepřispěje tamní nemocnici 16 miliony na zakoupení speciálního přístrojového vybavení. Městští radní se odvolávají na fakt, že nemocnici již dříve poskytli milionové dotace. „Nedávno město věnovalo nemálo peněz na investice, jež se k nemocnici přímo vztahují a zkvalitňují její služby,“ uvedla Alena Sedláčková, mluvčí mosteckého magistrátu. Nemocnice potřebuje zakoupit rentgen a ultrazvuk. Se žádostí o dotaci se má podle radních obrátit na zřizovatele, kterým je Ústecký kraj.

„Tímto rozhodnutím jsem velmi zklamán,“ sdělil Miloslav Řehák, ředitel nemocnice. „Nabízel jsem svou účast na jednání rady města a byl připraven odpovídat na všechny otázky, aby nevznikl pocit, že by mohly být financovány investice, které nejsou nezbytně nutné,“ dodal ředitel. Město přispělo v minulosti na dětskou pohotovost, parkovací plochy, silniční propojku nebo na provoz hospice.

Regionální deníky

Most nechce nemocnici dát peníze na rentgen
Ohodnoťte tento článek!