Mostecká nemocnice propustí 125 zaměstnanců

Mostecká nemocnice je nucena propouštět. Od ledna přide o práci ve zdravotnickém zařízení zřejmě 125 lidí. „Snížení počtu zaměstnanců je úsporným opatřením,“ vysvětlil ředitel mostecké nemocnice Vladimír Vopelka. Výdaje na mzdy nemocničních pracovníků činí 59 procent všech výdajů nemocnice…

Most –

„Nemocnice má v současné době 1440 zaměstnanců. Pracovní poměr by mělo ukončit devět procent pracovníků, což činí 125 lidí,“ řekl Vopelka.

V současnosti není údajně jiná šance, jak mosteckou nemocnici z dluhů dostat. „Propouštění zaměstnanců byl ten nejzazší a poslední krok, ke kterému jsme hodlali přistoupit. Nyní jsme k tomu nuceni,“ konstatoval Vopelka.

Vedení nemocnice tvrdí, že vyzkoušelo již mnoho opatření, jak zdravotnické zařízení oddlužit. Výhodně pronajali dializační středisko, sestěhovali některá oddělení, ale nestačí to.

Podle Vopelky propuštění části personálu péči o pacienty nepoznamená. Ředitel upozornil, že je ochoten vzdát se pouze takového počtu lidí, který nezasáhne negativně do provozu.

Návrhy budou podávat primáři jednotlivých oddělení. V lednu by měla mít nemocnice tolik zaměstnanců, kolik je jich pro péči o pacienty potřebných a na kolik budou mít peníze od pojišťoven.

SOUVISEJÍCÍ ODKAZY:

Nemocnice Most

LUCIE BARTOŠRUMJANA LOOSOVÁ, Deníky Bohemia

Ohodnoťte tento článek!