Přejít na obsah

Mostecká nemocnice prošla opravami za 150 milionů

zpět
2.11.2015
Jeřáb, stavba, výstavba, stavební práce
zvětšitJeřáb, stavba, výstavba, stavební práce
Autor: Johannes Vermeer

Jeřáb, stavba, výstavba, stavební práce | Autor: Johannes Vermeer

 

Krajská zdravotní opravila za 150 milionů korun tři hlavní pavilony nemocnice v Mostě. Budovy mají nová okna, střechu a fasádu. Za 40 let existence pavilonů šlo o první velkou rekonstrukci, řekl ČTK předseda představenstva společnosti, která sdružuje pět krajských nemocnic v ústeckém kraji, Jiří Novák (KSČM).

Opravy pavilonů byly kvůli špatnému stavu nezbytné. Opravy trvaly rok a stavbaři pracovali za plného provozu. „Bylo to kompletní zateplení, výměna oken, kterých bylo 3606, byly kompletně zrekonstruovány střechy. Ve vnitřních prostorách byly nově dodané vybrané výtahy, zrekonstruováno bylo i vybrané sociální zařízení,“ řekl ČTK Novák. Krajská zdravotní má podle něj připravenou projektovou dokumentaci na ostatní sociální zařízení. „Je připravené výběrové řízení, takže v prvním čtvrtletí příštího roku by měla být hotová všechna,“ doplnil Novák.

Náklady na opravy dosáhly 150 milionů korun, většinu pokryla dotace z Regionálního operačního programu (ROP) Severozápad. Původně přitom Krajská zdravotní měla připravený projekt na zateplení a nová okna a počítala s dotací z operačního programu Životní prostředí. Nakonec ale podle mluvčího Jiřího Vondry projekt kompletně přepracovala. „Nový projekt tak navíc za podstatně nižší cenu dosáhl významně většího rozsahu obnovy mostecké nemocnice,“ doplnil Vondra.

S dalšími opravami počítá Krajská zdravotní i v dalších letech. Rekonstrukcí prochází porodnice, následovat by mělo oddělení šestinedělí. „Tam ta částka nebude veliká, asi do čtyř milionů korun,“ doplnil Novák. Do dvou let chce společnost vybudovat u nemocnice i parkovací plochu zhruba pro 120 aut.

Krajská zdravotní obměňuje i lůžka, nejen v Mostě, ale i v nemocnicích v Ústí nad Labem, Děčíně, Teplicích a v Chomutově. „Na představenstvu jsme probírali výběrové řízení na lůžka za 69 milionů korun, což ale zdaleka pro Krajskou zdravotní nestačí. Obměňujeme už druhý rok, a ještě nějakou dobu to bude trvat,“ dodal Novák.


Komentovat článek: Mostecká nemocnice prošla opravami za 150…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

Komentáře

Do této diskuse prozatím nikdo nepřispěl.

přidat komentář
 
 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné