Motolská dětská nemocnice dostane čtyři miliardy

Vláda včera schválila na rekonstrukci dětské nemocnice v pražském Motole částku čtyři miliardy korun. Na projekt si ministerstvo zdravotnictví a motolská nemocnice půjčí peníze u Evropské investiční banky, které třímiliardový úvěr s miliardovým úrokem splatí v následujících 20 letech…

Záměr ještě posoudí Poslanecká sněmovna, která se po volbách sejde v novém složení.

Každá miliarda přijde k duhu

„Po šesti letech snažení úspěch,“ reagoval ředitel Fakultní nemocnice Motol Miloslav Ludvík. Dodal, že peníze zatím nejsou úplně jisté, zákon o úvěru musí schválit parlament a podepsat prezident republiky. Ludvík připomněl, že nemocnice získala už dříve zhruba miliardu na první část rekonstrukce, opravila za ně energocentrum a v těchto dnech zahajuje rekonstrukci lůžkového křídla C, která by měla skončit příští rok v létě. „Tyto peníze budou využity na kontinuální pokračování,“ upřesnil. Fakultní nemocnice se podle Ratha bude podílet na investici zhruba dvěma miliardami korun. Revitalizace dětské nemocnice by měla skončit v roce 2012, dodal.

Rekonstruovat se bude po etapách

Již dříve kabinet vyčlenil ze státního rozpočtu pro Motol přes miliardu korun – 174 milionů na dostavbu energocentra a 895 milionů na odstranění havarijního stavu budovy. Oprava energocentra stála 255 milionů korun, nemocnice dala ze svého 81 milionů. Na opravu energocentra a křídla C navážou podle zprávy pro vládu práce na informačních a komunikačních technologiích v křídle C a v komunikačním uzlu S. Náklady na to budou 85 milionů, z toho dotace z rozpočtu 76 milionů. V další etapě navrhuje ministerstvo řešit křídla A, B, Da D1. Termín zahájení v březnu 2008 a ukončení v prosince 2012. V křídlech A a B jsou standardní lůžkové jednotky s možností pobytu matek s nemocnými dětmi. Rekonstrukce pak bude pokračovat v části Da přístavbou části D1.

Metro

Motolská dětská nemocnice dostane čtyři miliardy
Ohodnoťte tento článek!