Přejít na obsah

ČRo: Možným střetem zájmů některých manažerů VZP se budou zabývat poslanci

zpět
9.10.2015
VZP
zvětšitVZP
Autor: Leoš Chodura

VZP | Autor: Leoš Chodura

 

Poslanci z Výboru pro zdravotnictví budou příští týden řešit možný střet zájmů některých manažerů VZP. Vyšlo totiž najevo, že část vedení pojišťovny se pravidelně nechala zvát od společnosti Hewlett-Packard do rakouských Alp. Firma přitom dostávala od VZP lukrativní zakázky za stamiliony.

Poslanci na jednání výboru pozvou ředitele pojišťovny Zdeňka Kabátka, aby jim celou věc vysvětil. „To je určitě skandální. Pokud je to takto pravda, jsem přesvědčen, že by to mělo být předmětem dalšího podrobného vyšetřování,“ říká šéf zdravotnického výboru Rostislav Vyzula za hnutí ANO.

Šéf VZP už kvůli kauze včera tři své zaměstnance odvolal. Nuceně skončili manažeři IT Novotný, Martin Kreidl nebo Roman Rund. Ten dokonce přiznal, že se mohlo jednat o určitou formu korupce: „Já říkám, že se na to dá takhle nahlížet. Ale já to nebral jako korupci.“

Ostatní manažeři, kteří na výlety také jezdili, na postech i nadále zůstávají. Například ekonomická náměstkyně Markéta Slavíková nebo ředitel regionální pobočky Praha Pavel Pivrnec. Vysvětlení celé kauzy chtějí i členové správní rady VZP.

„Myslím, že je to velmi nestandardní. Nevím, jestli to je obvyklé. Možná v jiných zemích než v České republice,“ podotýká například členka správní rady Zuzana Roithová z KDU-ČSL.

Celý článek najdete na stránách ČRo nebo ZDE.


Komentovat článek: ČRo: Možným střetem zájmů některých manažerů…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

Komentáře

Do této diskuse prozatím nikdo nepřispěl.

přidat komentář
 
 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné