MZ dá vládě upřesněný výčet investic do modernizace nemocnic

Dana Jurásková

Ministryně zdravotnictví Dana Jurásková seznámí v pondělí kabinet s tím, jak rozdělí 1,5 miliardy korun na modernizaci státních nemocnic. Částku z výnosu privatizace schválila vláda už v květnu.

Podle zdroje ČTK jde o zhruba desítku investičních akcí v celkové hodnotě přes pět miliard.

V novém výčtu by měly být již probíhající rekonstrukce a modernizace dětské části Fakultní nemocnice Motol a projekt onkologického centra ve Fakultní nemocnici Plzeň.

Naproti tomu výstavba pavilonu ochranného léčení v brněnské Psychiatrické léčebně Černovice by už neměla být podle zjištění ČTK letos zahájena – léčebna dosud nezískala stavební povolení.

První náměstek ministryně Marek Šnajdr ČTK řekl, že do konce příštího roku by státní nemocnice mohly dostat na modernizaci až osm miliard korun, z toho by až tři miliardy mohly být z výnosu privatizací, další peníze poputují do nemocnic z evropských fondů a rozpočtu ministerstva.

V aktualizovaném výčtu je podle zjištění ČTK například projekt traumacentra v pražské Fakultní nemocnici Královské Vinohrady, vybavení centra stereotaktické radiochirurgie a radioterapie ve Fakultní nemocnici Ostrava a Leksellův gama nůž v pražské Nemocnici Na Homolce.

Pražská Všeobecná fakultní nemocnice by měla dostat peníze na analýzu možností rozvoje a modernizace.

Ohodnoťte tento článek!