MZ navrhuje odvolat ze správní rady VZP bývalého náměstka

Profesor Josef Vymazal s novým CT zařízením.

Ministerstvo zdravotnictví navrhuje vládě odvolat ze správní rady Všeobecné zdravotní pojišťovny (VZP) bývalého náměstka ministerstva Josefa Vymazala.

Nahradit by ho měl současný politický náměstek Kamal Farhan. Ministerstvo rovněž chce, aby dvě zástupkyně úřadu v dalších pojišťovnách pokračovaly i ve druhém funkčním období. O návrhu by měla na příštím zasedání jednat vláda.

Bývalý náměstek pro zdravotní péči Vymazal rezignoval na svůj post letos v březnu, zdůvodnil to zdravotními důvody. Mluvilo se ale o tom, že jeho konec souvisí s problémy kolem tendru na leteckou záchrannou službu. Vymazal jakákoliv pochybení související s tendrem odmítl. Ministerstvo za Vymazala hledá náhradu, zájemci se mohou hlásit do 21. listopadu.

Kromě nahrazení Vymazala Farhanem navrhuje ministerstvo, aby i ve druhém funkčním období pokračovala ředitelka legislativního odboru Lucie Krausová, která je ve správní radě Vojenské zdravotní pojišťovny, a ředitelka odboru dohledu nad zdravotním pojištěním Helena Rögnerová, která zastupuje ministerstvo ve správní radě Oborové zdravotní pojišťovny zaměstnanců bank, pojišťoven a stavebnictví. Funkční období jim skončilo 14. listopadu.

Ohodnoťte tento článek!