Přejít na obsah

Na 40 lékařů nemocnice v K. Varech odmítá dále sloužit přesčasy

zpět
6.5.2010
lékař, únava, deprese
zvětšitlékař, únava, depreseZdroj: www.brainbasedbusiness.com

lékař, únava, deprese | Zdroj: www.brainbasedbusiness.com

 

Téměř čtyři desítky lékařů z nemocnice v Karlových Varech, jež je součástí Karlovarské krajské nemocnice (KKN), odmítají dále sloužit přesčasy. Protestují tak proti údajnému porušování zákona ze strany zaměstnavatele.

Téměř čtyři desítky lékařů z nemocnice v Karlových Varech, jež je součástí Karlovarské krajské nemocnice (KKN), odmítají dále sloužit přesčasy. Protestují tak proti údajnému porušování zákona ze strany zaměstnavatele. Lékařům se nelíbí, že musí odsloužit několikanásobně více přesčasů, než povoluje zákon. Současná situace může vést i k uzavření některých oddělení, oznámil ČTK zástupce Lékařského odborového klubu v nemocnici Peter Igaz. Vedení nemocnice chce o situaci jednat.

Vypovězení dohod o pracovní činnosti, které sloužení přesčasů upravují, se týká především odděleni interního, dětského, gynekologického, neurologického a rentgenového pracoviště. Výpovědní lhůta podaná lékaři končí 13. května, uvedl Igaz. Generální ředitel KKN Zdeněk Horák ČTK řekl, že o problémů ví, ovšem odmítl se k němu vyjádřit. Podle mluvčí krajské nemocnice Zdeňky Markové ale bude vedení nemocnice o vzniklé situaci jednat a pokusí se hledat řešení problému.

Lékařský odborový klub ve svém prohlášení uvedl, že v posledních čtyřech letech nebyly platy lékařů v Karlových Varech podstatněji valorizovány a v uvedené době kumulativně vzrostla míra inflace o 12,5 procenta. Žádají o navýšení hrubé mzdy na dotčených odděleních nemocnice o 20 procent a zvýšení odměny za službu o deset procent. „Chápeme to jako kompenzaci za pokles v reálně mzdě a za narůstající objem práce,“ uvedl Igaz.

Poznamenal, že jako jedinou možnost přimět vedení nemocnice, aby se problémem zabývalo, je striktní dodržování zákoníku práce vzhledem k přesčasům. „Proto tímto vypovídáme smlouvy o přesčasové práci, při kterých se de facto nejvýše povolená zákonná norma přesčasové práce běžně překračuje o 200 až 300 procent,“ dodal Igaz. vlm jpt


Klíčová slova

Autoři

ČTK

Související články

18.3. Vedení kraje jednalo s primáři nemocnice Vedení kraje jednalo s primáři nemocnice
0 příspěvků
11.12. Zúžená koalice prosadila Václava Larvu Zúžená koalice prosadila Václava Larvu
0 příspěvků
1.12. Nemocnice vyměnila lékařského ředitele Nemocnice vyměnila lékařského ředitele
4 příspěvků
13.11. ČSSD a KSČM chtějí hlavu Podzemské ČSSD a KSČM chtějí hlavu Podzemské
10 příspěvků

Komentovat článek: Na 40 lékařů nemocnice v K. Varech odmítá dále…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Na 40 lékařů nemocnice v K. Varech odmítá dále…

Komentáře

dalších 25 komentářů
David !!!  | 26. 01. 2012 13:41

TY DOKTOŘI SOU TAM NEJVĚTŠÍ SVINĚ!!! NECHALI MI UMŘÍT DĚDEČKA, KAMARÁDA A MOJÍ HOLCE JEN KDYŽ JÍ BOLELA NOHA DALI JÍ SÁDRU NA 14 DNÍ PŘEZ CELOU NOHU IKDYŽ SNÍ NIC NEMĚLA!!!!! CHUDÁK CELÝ DNY MI BREČÍ ŽE SI SKAZILA CELÝ PRÁZDNINY!!!!!!! PREJ JEN RADŠI JAKO PREVENCE!!!!!!!!!!!!! NESNÁŠIM TAM NIKOHO NEPŘÍJEMNÝ LIDI

lékař5 Je to asi Doktor.cz  | 10. 05. 2010 02:24

proč by to ksindl vysvětloval několika desítkám tisícům doktorů, když si nahoní předvolební body v populistické volební kampani u masy proletariátu ("obyčejných lidí" jak trefně vystihnul jeden dacan s bradavicí).

challenger Je to asi Doktor.cz  | 8. 05. 2010 17:49

pro komunistickou svini je jistě jakákoli snaha po zákonnosti zcela nesmyslná. Tak, soudruhu, ono je dodržování zákona nebezpečnou politickou hrou? Mno, zajímavé, nicméně pro české komunistické vyžírky velmi typické. Více již tenhleten ksindl vysvětlovat nemusí.

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné