Na brněnské medicíně akreditovali dva nové zdravotnické obory

Lékařská fakulta Masarykovy univerzity získala akreditaci pro nové obory dentální hygiena a zdravotnický záchranář. Do obou bakalářských oborů přijme fakulta od příštího akademického roku po 20 studentech. ČTK to řekla mluvčí univerzity Tereza Fojtová.

Studium oboru zdravotnický záchranář je zaměřeno na přípravu kvalifikovaných pracovníků pro přednemocniční a neodkladnou péči. „Absolvent bude moci pracovat ve všech složkách integrovaného záchranného systému, na anesteziologicko-resuscitačních odděleních a urgentním příjmu. Podmínkou pro přijetí ke studiu je i přiměřená fyzická zdatnost,“ uvedla Fojtová.

Druhý z nově zřízených oborů připraví pro praxi zdravotníky s odbornými znalostmi z prevence, dentální hygieny a parodontologie. Protože zubařů ubývá, je třeba přenést ošetření v oblasti dentální hygieny ve větší míře na nelékařskou profesi.

Lékařská fakulta má přes 4000 studentů. Nabízí především tradiční šestileté studium všeobecného lékařství a pětiletý program zubního lékařství. Další obory jsou určeny adeptům nelékařských zdravotnických profesí. Úspěšní uchazeči tak mohou studovat například obory všeobecná sestra, porodní asistentka, radiologický asistent, fyzioterapie nebo optika a optometrie.

Přihlášky do nových i tradičních oborů lze na Masarykově univerzity podávat do 29. února prostřednictvím internetu.

Ohodnoťte tento článek!