Přejít na obsah

Na Emergency vás pustí ostraha

zpět
8.3.2011
nemocnice, značka
zvětšitnemocnice, značkaZdroj: vivirlatino.com

nemocnice, značka | Zdroj: vivirlatino.com

 

Vulgarismy opilců, vyvádění bezdomovců, ničení zařízení, tak to byl téměř pravidelný obrázek noční čekárny akutního příjmu Emergency Masarykovy nemocnice. Vedení Krajské zdravotní, a.s., pod kterou spadá pět nemocnic v kraji včetně Masarykovy nemocnice, řeklo a dost.

Nově nechalo uzamknout od dvaadvacáté hodiny skleněné vstupní dveře. „Otevírání dveří řídí pracovníci ostrahy nemocnice. Pacient nemusí hledat žádné dorozumívací ani signální zařízení, pouze počká na otevření dveří. Důvodem je nevpuštění návštěvníků, kteří nepřicházejí se zdravotními problémy,“ uvedl mluvčí Krajské zdravotní Jiří Vondra.

V čekárně Emergency hledali často někteří lidé pouze zázemí k občerstvení, vykonání sociálních potřeb nebo k přespání. „Pravidelně se v prostorách akutního příjmu schovávali před nočními mrazy lidé bez domova,“ dodal mluvčí, proč k bezpečnostnímu opatření došlo.

Na bezpečnostní opatření v ústecké nemocnici se oslovení Ústečané koukají rozporuplně. „Chápu to. Po dvaadvacáté hodině se nemá nikdo tady co courat. Když řeknu, že mám zdravotní potíže a ostraha mě pustí dovnitř, tak s tím problém nemám,“ řekla Dagmar Škvárová.

Martina Procházková má ovšem obavy, že v případě vyhledání Emergency, by se musela svěřovat se svými potížemi nějakému hlídači. „To mě jako nejdříve vyzpovídá bezpečnostní služba co mi je, poté mě pustí dovnitř? Mají to řešit jinak. Pakliže se pacient po příchodu hned nezaregistruje, tak poté ho vykázat z čekárny,“ míní Procházková.

Vedení nemocnice se také rozhodlo pro velký nápor pacientů na Emergency Masarykovy nemocnice posílit tým interní ambulance o tři lékaře. Jde o kvalifikované specialisty z teplické nemocnice, která rovněž spadá pod Krajskou zdravotní, a. s.. „Služby na ústeckém akutním příjmu jsou náročné, proto jsme posílili lékaře na oddělení ve službách,“ uvedl Jiří Vondra.

Zároveň s touto skutečností se objevily z Masarykovy nemocnice informace, že by mělo jít o cizince z arabských zemí. Mluvčí Krajské zdravotní to nechtěl nejdříve komentovat. „Jestli je to podstatné, tak jeden lékař je rodilý Čech. Dva lékaři jsou Arabové s odpovídající kvalifikací i dostatečnou praxí a velmi dobrou znalostí českého jazyka,“ doplnil Vondra.

Primářka Emergency Jana Bednářová reagovala nad pozastavením se původu lékařů stejně. „Lékaři budou sloužit především na interní ambulanci. Pacienti se nemusí obávat, že by se jim dostalo horší péče než od jiných lékařů,“ řekla primářka.


Autoři

Petr Sochůrek, Regionální deník

Komentovat článek: Na Emergency vás pustí ostraha

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

1 nejnovější komentář k článku Na Emergency vás pustí ostraha

Komentáře

1 komentář
Wolf a opět lži  | 8. 03. 2011 11:26

MNUL opět lže. V první polovině března nebylo možné zajistit služby pro interní obory pro nedostatek lékařů a tak byl počet internistu ve službe redukován na polovinu. To byl důvod, proč KZ přistoupila ke kroku, že v UnL budou za internu sloužit lékaři z Teplic, resp. gynekolog z MNUL. Počet internistů ve službe nebyl navýšen !!!!, jenom navrácen na původní úroveň před březnem 2011.

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné